РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fedotov D. 
Technical aspects of psychophysical state simulating of military personnel in extreme and combat situations = Технічні аспекти моделювання психофізичного стану військовослужбовця в екстремальних ситуаціях та бойовій обстановці / D. Fedotov, O. Serhieiev, V. Bazeliuk, V. Timofeev, V. Moskalenko, O. Taran // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 2. - С. 115-119. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Вивчено психофізичний стан людини в екстремальній обстановці. Мета дослiдження - надання рекомендацій щодо поведінки людей в умовах миттєвої дії функції збудження та наступного перехідного процесу. Завдання дослідження: розглянути психічний та фізичний стани людини, з точки зору основних положень теорії перехідних процесів в електричних колах та визначити аналогію між станом процесів у накопичувачах у живій природі і техніці та зробити висновки про можливість їх конкретизації за психічними та фізичними особливостями; застосувати теоретичні положення теорія перехідних процесів з двома накопичувачами енергії для моделювання психофізичних складових стану людини в екстремальних ситуаціях та бойовій обстановці; на основі досліджень зв'язку психотипу людини з мірою інерційності для поведінки у перехідному процесі та оцінкою можливого часу до його завершення надати рекомендації щодо поведінки людини, зокрема військовослужбовців, у екстремальних ситуаціях та бойовій обстановці. Методологічною основою дослідження стали загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання. Проведена аналогія електромагнітного та психофізичного стану людини з виділенням двоєдиних процесів дозволяє застосувати теоретичні положення опису одного виду (електромагнітного) для обурунтування поводження інших психофізичних складових. Реалізація результатів даного дослідження дозволяє для широкого загалу з різною теоретичною підготовкою з'ясувати правила поведінки у важких життєвих ситуаціях. Висновки: психофізичний стан людини включає низку індивідуальних особливостей, які є визначальними і можуть бути конкретизовані психічними та фізичними особливостями. Безумовними обставинами виступають функція збудження та наступний перехідний процес, результати дії яких мають об'єктивні наслідки, бо зумовлені дією фізичних законів і не залежать від суб'єктивних бажань. Розуміння аналогії між станом процесів у накопичувачах у живій природі і техніці необхідно для врахування у повсякденній діяльності і, особливо, в умовах надзвичайних ситуацій та бойови х дій. У відповідальні, тривожні моменти, під час очікування, тощо, повинна здійснюватися активна розумова діяльність: аналіз ситуації, пошук найкращих варіантів виконання завдання, вірші, пісні (релігії традиційно рекомендують молитви). Це виключить можливість втрати контролю над оточенням, виключить утворення панічного стану, страху та негативні психічні явища. Жодним чином необхідно не залишатись у нерухомому очікуванні та оціпенінні, адже функція збудження призведе, у цьому випадку, до ступору і неможливості миттєво реагувати на небезпеку та прийняття вірного рішення. Час перехідного процесу залежить від психотипу людини та може бути скорочений за рахунок спеціального тренування, набуття досвіду та свідомим ставленням до аутотренінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського