РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Касумов А. М. 
Аномальний ефект Холла в двошарових нанорозмірних плівках Ni/Gd2O3 / А. М. Касумов, О. І. Дмитрієв, М. В. Радченко, О. Є. Байбара, О. І. Биков, К. А. Коротков, В. М. Караваєва, К. О. Вишневська, О. І. Оліфан, А. І. Євтушенко // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 1. - С. 105-110. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Методом аномального ефекту Холла показано, що у разі контакту нанорозмірних по товщині шарів металу групи заліза (Ni) та оксиду РЗМ (Gd2O3) спостерігається збільшення намагніченості феромагнітного металу на 15 - 35 %. Таке збільшення, яке не потребує витрат енергії та застосування підсилювальної апаратури, є вельми перспективним для застосування в нанотехнологіях. Посилення намагніченості обумовлено виникненням в області контакту обмінної f - d взаємодії між атомами з незаповненими d- і f-електронними оболонками, що входять до складу шарів. Обмінна взаємодія стимулює впорядкування магнітної структури феромагнітного металу та підвищення його намагніченості. Можливість обмінної f - d взаємодії в області контакту шарів металів групи заліза та оксидів РЗМ підтверджено методом електронного парамагнітного резонансу в наших попередніх дослідженнях. Показано також відсутність впливу на зростання намагніченості інших можливих механізмів, що породжуються різницею параметрів кристалічної гратки, опору, магнітних і термомагнітних властивостей контактуючих шарів. Установлено математичний зв'язок потенціалу на холлівських контактах і додаткової намагніченості, що викликана обмінною f - d взаємодією. Використовуючи даний зв'язок, виявлено механізм впливу зовнішнього магнітного поля на додаткову намагніченість. Показано, що ця намагніченість залежить від співвідношення товщини шарів Ni і Gd2O3. Встановлено, що вектор цієї намагніченості направлений від шару Gd2O3 до шару Ni.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.274 + В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського