РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мавропуло Т. К. 
Насильницька травма голови в немовлят, або Синдром струшеної дитини: педіатричні аспекти : (огляд) / Т. К. Мавропуло, С. О. Мокія-Сербіна, Т. В. Литвинова, Н. І. Заболотня, Л. М. Чергінець // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 2. - С. 55-62. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто проблему малознайому як медичним працівникам, так і юристам, і судовим медикам - "синдром струшеної дитини". На сьогодні цей стан називається "насильницька травма голови" (НТГ). НТГ в немовлят є варіантом прояву синдрому жорстокого поводження з дитиною та асоціюється з високою летальністю та порушенням розвитку дитини не тільки в ранньому віці, але й у подальшому житті, що позначається на якості життя дітей та їхніх сімей. Описано соціальні та психологічні причини насильства над немовлятами, механізми травми, отримані в рамках імовірності жорстокого поводження з дитиною. Запропоновано інтегроване ведення за встановленим ступенем імовірності жорстокого поводження з дітьми. Увагу приділено сучасним методам діагностики. При НТГ у немовлят зазвичай відсутні сліди зовнішньої травми, а клінічні симптоми вирізняються широкою варіабельністю. Саме тому основними методами діагностики є нейровізуалізація (комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, нейросонографія), R-дослідження скелета, огляд офтальмолога. Діагноз встановлюють за наявності класичних симптомів тряски немовлят: субдуральні та субарахноїдальні крововиливи, двобічний крововилив у сітківку ока, дифузне ушкодження мозку. Оцінено ймовірність насильницької травми голови як причини гострої внутрішньочерепної травми немовлят. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.77 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського