РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абатуров О. Є. 
Динаміка експресії генів факторів транскрипції Т-клітин та інтерлейкінів на тлі пробіотичної терапії хронічних гастродуоденітів у дітей / О. Є. Абатуров, Н. М. Токарева, А. Е. Ликова, О. Л. Кривуша // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 2. - С. 15-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Хронічний гастродуоденіт (ХГД) у дітей є одне з найпоширеніших захворювань травного тракту, а його терапія потребує вдосконалення. Мета роботи - вивчити ефективність застосування Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 (LGG) у комплексній терапії дітей із ХГД і впливу лікування на експресію генів про- та протизапальних цитокін і в, факторів транскрипції Т-лімфоцитів у слизовій оболонці букального епітелію. Обстежено 39 дітей, хворих на ХГД, віком 10 - 14 років, з яких сформовано 2 групи порівняння. До основної групи (n = 21) увійшли пацієнти, для лікування яких, поруч із традиційною терапією, застосовано пробіотичний препарат, що містив 5 x 10<^>9 ліофілізованих життєздатних бактерій LGG. Контрольну групу (n = 18) склали хворі, які отримували лише традиційну терапію. Тривалість застосування пробіотичного препарату LGG становила 14 діб. Для встановлення ефективності застосування LGG у терапії визначено рівень експресії мРНК-факторів транскрипції (Tbet, RORyt, FOXP3) Т-клітин та інтерлейкінів (IL-1<$E beta>, IL-17<$E alpha>, IL-10) за допомогою полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією. Загострення ХГД характеризувалося підвищенням у букальній слизовій оболонці рівня експресії мРНК-фактора транскрипції RORyt Th17-клїтин і мРНК IL-1<$E beta>, IL-17<$E alpha>. Після стандартної терапії в дітей з ХГД виявлено достовірне підвищення активності експресії мРНК-фактора транскрипції Tbet Th1-клітин і зниження активності експресії мРНК-фактора транскрипції RORyt Th17-клітин. У дітей після лікування комбінованою терапією з застосуванням пробіотичного препарату, що містить LGG, спостерігалося зниження активності експресії мРНК-фактора транскрипції RORyt Th17-клітин, і, на відміну від дітей, що отримали стандартну терапію, ще відзначався низький рівень мРНК-фактора транскрипції Tbet Th1-клітин і мРНК IL-17<$E alpha>; у поєднанні з підвищеним рівнем мРНК-фактора транскрипції РОХРЗ Treg-клітин. Встановлено, що призначення комбінованої терапії з застосуванням пробіотичного препарату, що містить Lactobacillus rhamnosus GG у дітей із ХГД, сприяє найшвидшому регресу клінічних проявів: больового, диспептичного синдромів. Призначення LGG призводить до швидшого зниження рівня експресії генів IL-17<$E alpha> за рахунок збільшення активності експресії мРНК-фактора транскрипції FOXP3 Treg-клітин. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського