РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікульніков П. І. 
Стегново-підколінне автовенозне шунтування у пацієнтів із критичною ішемією артерій нижніх кінцівок та ішемічною хворобою серця, асоційованими із цукровим діабетом / П. І. Нікульніков, А. В. Ратушнюк, О. В. Ліксунов, В. В. Белейович, О. Л. Бабій, С. М. Чайковська // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2021. - № 3. - С. 33-39. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - покращити результати лікування у пацієнтів із атеросклеротичними ураженнями артерій стегново-підколінного сегменту, яким виконано стегново-підколінне аутовенозне шунтування. За період з 2018 до 2021 рр. було прооперовано 34 пацієнти з явищами критичної ішемії нижніх кінцівок, яким було виконано аутовенозне шунтування реверсованою великою підшкірною веною з обробкою внутрішньої поверхні вени розчином цитостатику (паклітаксел). Також було проаналізовано лікування у 2 контрольних групах: аутовенозне шунтування реверсованою веною (30 пацієнтів) - та з аутовенозним шунтуванням за методикою in-situ (33 хворих). Термін спостереження складав 24 міс. Критеріями оцінки були випадки тромбозів шунтів, стенозів шунтів, летальність, серйозні ішемічні події - гостра ішемія нижньої кінцівки, інфаркти міокарду, ішемічні інсульти, випадки високих ампутацій нижніх кінцівок. У післяопераційному періоді летальних наслідків не відзначено. У 96 (98 %) пацієнтів післяопераційний період перебігав без ускладнень. В основній групі частота тромбозів шунтів склала 5 (14,7 %), гемодинамічно значимий рестеноз діагностовано у 6 пацієнтів (17,6 %), гострий інфаркт міокарда - у 1 хворого (2,9 %). В групі порівняння - 11 випадків тромбозу аутовенозного шунта. Висновки: клінічний досвід авторів свідчить про добрі безпосередні та середньострокові результати. Обрана хірургічна тактика та місцеве застосування цитостатиків надає змогу досягти довготривалої прохідності венозного шунта, що має особливе значення за метаболічних розладів внаслідок цукрового діабету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.03-5 + Р457.865-5 + Р410.11 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського