РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nese O. Korpe 
Effects of compacting pressure and sintering temperature on the properties of highly porous pure aluminum produced with boric acid (H3BO3) = Вплив тиску пресування та температури спікання на властивості високопористого чистого алюмінію, виготовленого з додаванням борної кислоти (H3BO3) / Nese O. Korpe, N. Basak Durger, Dilek Dur, Ibrahim Celikyurek // Порошкова металургія. - 2020. - № 11/12. - С. 61-72. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Високопористий чистий алюмінієвий матеріал із чарунковою структурою виготовлено за методом порошкової металургії із додаванням порошків борної кислоти як пороутворювача. Борну кислоту застосовували як новітній пороутворюючий агент. Було успішно виготовлено алюмінієві порошки з високою пористістю (~50 %). Проведено експерименти з метою дослідження впливу таких параметрів, як тиск пресування та температура спікання, на кінцеві властивості зразків. Квазістатичну стисливу поведінку високопористих матеріалів досліджували за умов їх деформації зі швидкістю 10<^>-3 с<^>-1. Результати дослідження показують, що найкращі стисливі властивості високопористих станів мають зразки, виготовлені холодним пресуванням за 630 МПа та спіканням за <$E620~symbol Р roman C> протягом 3 год. За результатами дослідження напружено-деформованого стану матеріалів встановлено існування плато з майже постійним тиском та високим ступенем деформації, що становить близько 70 %. Густина таких високопористих станів становила приблизно 1,0 г/см<^>3, а середній розмір чарунки становив приблизно 0,6 мм. На відміну від традиційних методів, використання порошків борної кислоти (H3BO3) надає змогу одержати матеріали з кращими механічними властивостями, такими як статична міцність на стиск і швидкість поглинання енергії, що становлять 18 МПа та 12 МДж/м<^>3 відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391-18 + К233.106.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського