РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801936<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хижняк В. Г. 
Порошкові титаноалітовані покриття з шаром TiN на сталі 9ХС та твердому сплаві ВК8 / В. Г. Хижняк, Т. В. Лоскутова, Г. Ю. Калашніков, І. С. Погребова, О. І. Дудка // Порошкова металургія. - 2020. - № 9/10. - С. 79-90. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено фазовий та хімічний склади, структуру та властивості титаноалітованих покриттів з шаром TiN на сталі 9ХС і твердому сплаві ВК8. Шар нітриду титану TiN товщиною 5,0 - 5,5 мкм наносили за допомогою методу фізичного осадження з газової фази. Титаноалітування сплавів проводили в контейнерах з плавким затвором у суміші порошків, % (мас.): 40,0 Ті; 5,0 Al; 5,0 Al2O3; 5 NH4Cl, і за температури <$E1050~symbol Р roman C> впродовж 4 год. Встановлено, що на поверхні сталі 9ХС формується багатошарове покриття - Al2O3; Fе2Ti40; TiC; TiN; на твердому сплаві - Al2O3; TiAlCo2; TiC; TiN. Шар TiN на сталі 9ХС повністю гальмує проникнення в основу алюмінію, а на твердому сплаві ВК8 - алюмінію і кисню. На сталі 9ХС відсутній шар <$Eroman Fe sub alpha ( roman Al)>, на твердому сплаві ВК8 зникає зона покриття, яка містить алюміній та кисень. Окремі шари в покриттях відрізняються високою мікротвердістю. Так, шар TiC на сталі 9ХС має мікротвердість 35,6 ГПа, на сплаві ВК8 - 29,0 ГПа, шари TiN на обох основах - 23,4 - 23,6 ГПа. Структура покриттів на поперечних шліфах практично безпориста, з хорошою адгезією між окремими шарами і основою, що характерно для дифузійних покриттів. Показано, що зносостійкість в умовах тертя ковзання без змащування сталі 9ХС з розробленими покриттями в 6,9 разів вища, ніж сталі без покриттів. Встановлено екстремальну залежність зношування сталі 9ХС з покриттями від швидкості ковзання. Стійкість багатогранних твердосплавних пластин з механічним кріпленням, що мали покриття, за обробки різанням сталі 40Х13 виявилася в 8,3 разу вищою у порівнянні з інструментом без покриття. Встановлено, що одержані в роботі покриття можуть суттєво збільшити працездатність інструментів із сталі 9ХС та твердого сплаву ВК8.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.235.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського