РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярмолюк О. Ф. 
Покриття інформації у фінансовій звітності: практичний досвід застосування МСБО і МСФЗ / О. Ф. Ярмолюк, О. М. Губарик, Т. М. Саванчук, О. М. Дмитренко, Н. В. Хомяк // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 5. - С. 276-287. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Інформаційні запити глобалізованого суспільства змушують суб'єктів господарювання формувати фінансову звітність (ФЗ), здатну задовольнити вимоги всіх зацікавлених сторін. Мета роботи - оцінити, яку інформацію суб'єкти господарювання розкривають у фінансовій звітності, складеній за МСБО і МСФЗ, та які колізії при цьому виникають. Теоретико-методологічні аспекти результатів діяльності вчених доводять значущість розкриття інформації у ФЗ, складеній за МСФЗ. Разом із тим відкритим залишається питання розкриття інформації у ФЗ, з урахуванням потреб поточної діяльності підприємств. З огляду на це постає потреба: дослідження забезпечення користувачів ФЗ інформацією, розкриття якої передбачають міжнародні стандарти; перевірка гіпотез щодо існування необхідності дослідження відмінностей видів ФЗ, формування та подання якої передбачають МСФЗ і МСБО, та перегляду довгострокового зобов'язання в разі його дострокового погашення. На підставі аналізу встановлено, що інформацію, обов'язкову до розкриття у ФЗ, обумовлює вид ФЗ. Проведене дослідження свідчить про наявності в МСФЗ прогалин у порядку складання та інформаційного наповнення комбінованої звітності. Запропоновано комбіновану ФЗ складати суб'єктам господарювання, які з тих чи інших причин не відповідають вимогам МСФЗ 10. Установлено, що важливою умовою достовірного відображення у Звіті про фінансовий стан інформації щодо довгострокового кредиту є необхідність проведення аналізу здатності підприємства його дострокового погашення, зокрема протягом року. Запропоновано розглядати частину довгострокового кредиту у формі платежів, які слід погасити протягом 12 місяців із дати складання звітності як поточне зобов'язання. Такий підхід потребує перекласифікувати наявний кредит із довгострокового в поточні зобов'язання, що призведе до подальних змін оцінок грошових потоків, коригування балансової вартості зобов'язань. Результати дослідження можуть бути використані практиками в різних галузях економіки при формуванні ФЗ за МСФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського