РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Laktionova O. 
Income and financial stability of university: sectoral aproach = Доходи і фінансова стійкість університетів: галузевий підхід / O. Laktionova, L. Yurchyshena, V. Matviychuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 5. - С. 204-215. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Синтезовано методичні підходи до оцінки фінансової стійкості університетів, визначено неоднозначність до вибору групи оціночних показників. Виокремлено підходи до розуміння і оцінки фінансової стійкості: стратегічний, відповідно до якого фінансова стійкість досягається за рахунок здатності університетів диверсифікувати доходи, розширювати власні джерела фінансування, оптимізувати витрати, зменшувати залежність від бюджетного фінансування шляхом ухвалення гнучких фінансових рішень; поточний, який характеризує здатність університетів збалансовувати доходи та витрати, підтримувати достатній рівень платоспроможності і формувати позитивний фінансовий простір. Сформульовано понятійний інструментарій фінансової стійкості університетів, заснований на комплексному підході. Досліджено закономірності впливу галузевого аспекту діяльності університету та відповідного потенціалу формування доходів на його фінансову стійкість. Результати дослідження базуються на галузевому підході до розподілу університетів (класичні, технічні та економічні), що обумовлено специфікою формування контингенту за відповідними спеціальностями, пріоритетами бюджетного фінансування, їхньою конкурентоспроможністю на ринку освітніх послуг, спроможністю університетів диверсифікувати та розширювати власні джерела фінансування. Оцінку фінансової стійкості здійснено в аспекті дохідного підходу, здатності університетів генерувати доходи, покривати витрати і формувати позитивний фінансовий простір. Технічні та класичні університети мають вищу частку бюджетного фінансування за рахунок пріоритетних спеціальностей і вартості навчання студентів на бюджетній формі навчання. Наразі контрактна вартість навчання в українських університетах є значно нижчою у порівнянні з бюджетним фінансування, тому зростання частки студентів-контрактників позитивно не впливає на фінансову стійкість університетів. За результатами аналізу виявлено, що чисті фінансові результати університетів не залежать від галузевої та регіональної належності, статусу, масштабу ЗВО. Проте здатність ухвалювати ефективні фінансові рішення в межах автономії університетів, збалансовувати доходи та витрати, формувати надійну фінансову структуру, знаходити додаткові джерела доходів для виконання поточних і стратегічних фінансових зобов'язань університету і є умовою забезпечення фінансової стійкості університетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-93-218 + У9(4УКР)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського