РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ягенський А. В. 
Прихильність до лікування та чинники, що впливають на якість лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів у віддалений період після перенесеного інфаркту міокарда / А. В. Ягенський, М. М. Павелко // Львів. клініч. вісн. - 2022. - № 1/2. - С. 28-35. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Прихильність до лікування артеріальної гіпертензії (АГ) після перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) є недостатньо вивченою проблемою світової кардіології. Мета роботи - оцінити прихильність до лікування та чинники, що впливають на неї, у пацієнтів із АГ у віддалений період після перенесеного ІМ. У дослідженні брали участь 265 пацієнтів після перенесеного ІМ (68,2 % чоловіків, середній вік 65,4 +- 9,5 року). Середній час від перенесеного ІМ до включення у дослідження становив 2,3 +- 1,9 року. Якість вторинної профілактики оцінювали за результатами анкетування, вимірювання антропометричних показників, артеріального тиску (АТ) і частоти серцевих скорочень (ЧСС), а також визначення показників ліпідного обміну, креатиніну та глюкози венозної крови. Частота виявлення АГ у віддалений період після ІМ становить 69,1 %. Лише у 26,3 % пацієнтів із АГ у віддалений період після ІМ фіксували АТ у межах цільових значень. Чинниками, що асоціювалися із досягненням цільових значень АТ, були вік до 60 років (ВШ - 1,35; p = 0,02), візит до лікаря упродовж останніх шести місяців (ВШ - 1,82; p = 0,002), регулярне самостійне вимірювання АТ (ВШ - 1,63; p = 0,01). 13,3 % пацієнтів із АГ після ІМ не вживали антигіпертензивні лікарські засоби, 60,4 % пацієнтів із АГ лікувались, але не досягали цільових значень АТ. Висновки: для досягнення цільових показників АТ у пацієнтів із АГ після перенесеного ІМ потрібно запровадити регулярне вимірювання АТ в домашніх умовах, використовувати комбіноване антигіпертензивне лікування; регулярно контролювати прихильність до лікування, вживання антитромбоцитарних, антигіпертензивних лікарських засобів і статинів. Пацієнтів, у яких АГ тяжко піддається контролю, має консультувати кардіолог щонайменше один раз на шість місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського