РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балюта С. М. 
Компенсація реактивної потужності в системах електрозабезпечення промислових і цивільних об'єктів / С. М. Балюта, В. Д. Йовбак, Л. О. Копилова, Ю. В. Куєвда // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 4. - С. 117-128. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Компенсація реактивної потужності (КРП) в системах електрозабезпечення (СЕЗ) промислових (ПО) і цивільних (ЦО) об'єктів є актуальним завданням, оскільки надає змогу зменшити споживання та втрати електричної енергії, видатки на електротехнічне обладнання системи електрозабезпечення, забезпечити нормовані значення рівнів напруги у споживачів. Наведено результати дослідження енергоефективності режимів СЕЗ ПО і ЦО за різних ступенів глибини КРП на рівні електроприймачів. Для отримання максимального економічного ефекту за КРП вирішується однокритеріальна задача оптимізації - мінімізації фінансових витрат на оплату втрат електричної енергії і на установку пристроїв КРП. Така постановка задачі забезпечує взаємодію між "моделлю СЕЗ" і використаним "методом оптимізації". У цьому випадку запропонований підхід надає можливість використовувати різні методи оптимізації, оскільки зміни в електричній схемі не призводять до необхідності змінювати будь-що в реалізації оптимізаційного методу. Іншими словами, забезпечується відсутність тісної залежності між задачею оптимізації і методом її розв'язку, підвищується гнучкість підходу. Запропоновано метод визначення місць оптимального розміщення джерел реактивної потужності та величини їх потужності в СЕЗ ПО та ЦО, що базується на використанні алгоритму рою частинок (АРЧ) з адаптацією. При розв'язанні задач оптимізації за допомогою АРЧ для настройки параметрів використано генетичний алгоритм оптимізації. В результаті розрахункових досліджень для СЕЗ ПО та ЦО визначено енергоефективні ступені КРП, мінімальні довжини кабелів і величини коефіцієнтів реактивної потужності, для яких необхідно проводити КРП. Проведено техніко-економічну оцінку ефективності підвищення ступеня глибини КРП на рівні електроприймачів: визначено зміни втрат активної потужності в елементах СЕЗ ПО та ЦО, можливість використання кабелів меншого перерізу, зменшення видатків на оплату втрат електричної енергії та вартість провідникового матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-052.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського