РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юнгін О. С. 
Стійкість до антибіотиків мікроорганізмів, асоційованих з рановими поверхнями / О. С. Юнгін, В. В. Поточилова, К. Л. Руднева, О. В. Мошинець // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 4. - С. 83-89. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Інфекції шкіри та м'яких тканин в основному викликаються так званими збудниками ESKAPE (Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumannii, Pseudomonas aeruginosa та Enterobacter). Усе частіше мікроорганізми, виділені з ранових поверхонь, демонструють підвищення стійкості до антибіотиків вибору, що ускладнює процес лікування. Моніторинг профілей антибіотикорезистеності, виділених із ран ізолятів, надає змогу оцінити перспективи розвитку антибіотикотерапії в майбутньому та ситуації в лікарні загалом. Водночас триває пошук перспективних антибіотиків та антимікробних речовин для формування нових стратегій лікування та подолання проблеми антибіотикорезистентості мікроорганізмів. Описано бактерії, представлені в ранових поверхнях пацієнтів Комунального неприбуткового підприємства "Київська обласна клінічна лікарня" (м. Київ) за період квітень 2019 р. - квітень 2020 р., і профіль їх стійкості до найпоширеніших антибіотиків, що використовуються в терапії. Виділення ізолятів, визначення їх видової приналежності та профілей стійкості до антибіотиків проведено за загальноприйнятими методиками та відповідно до міжнародних рекомендацій EUCAST. У результаті досліджень виділено та проаналізовано 1540 ізолятів. Найбільшу частку виділених ізолятів із ранових поверхонь складали епідермальний і золотистий стафілококи. Серед грам-негативної флори переважали представники родини Enterobacteriaceae (Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli та інші). Найбільше виділені мікроорганізми провляли стійкість до фосфоміцинів, пеніцилінів, beta-лактамних інгібіторів і монобактамів. Водночас залишалася високою чутливість до антибіотиків резерву - тейкопланіну, ванкоміцину та лінезоліду. Отримані дані є важливими з огляду оцінки поширення антибіотикорезистеності в лікарнях України та перспектив розробки нових стратегій лікування антибіотикорезистентних інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського