РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800309<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крошко Ю. В. 
Континентальний літогенез крейда-палеогенових осадових утворень центральної частини Українського щита : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / Ю. В. Крошко; Національна академія наук України, Інститут геологічних наук. - Київ, 2017. - 28 c. - укp.

Встановлено, що в результаті крейда-палеогенового гумідного континентального літогенезу в межах центральної частини Українського щита утворився просторово-еволюційно-парагенетичний ряд осадових формаційних одиниць (латеритної й каолінової кори вивітрювання площового і лінійного морфологічних типів та флювіальних продуктів розмиву і перевідкладення елювіальних утворень у межах тектонічно-ерозійних депресій) з відповідним набором корисних копалин, які простово-парагенечно пов'язані між собою. Еволюція континентального літогенезу та пов'язаних з ним корисних копалин визначалися і контролювалися геолого-тектонічним розвитком території. Установлено причинно-наслідкові зв'язки корисних копалин з певними петротипами порід фундаменту, їх мінерагенією та корами вивітрювання за ними. Уточнено та доповнено дані щодо просторового поширення, будови, речовинного складу, фаціальних умов утворення апт-нижньоальбських та середньоеоценових континентальних флювіальних відкладів та пов'язаних з ними корисних копалин. З'ясовано, що історія становлення та розвитку річкових палеодолин апту-нижнього альбу та середнього еоцену має багато подібних і відмінних рис. Уточнено формаційну належність континентальних формаційних одиниць, що утворилися за гумідного крейда-палеогенового континентального літогенезу в межах центральної частини Українського щита. За допомогою методів геоінформаційного картографування для покладів корисних копалин кори вивітрювання та апт-нижньоальбських і середньоеоценових континентальних флювіальних утворень палеодолин побудовано цифрові карти, що візуалізують структуру покладу, розподіл в його межах корисного компоненту і є основою для інформаційного забезпечення робіт з їх промислового освоєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського