РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міллер О. Р. 
Модуси ідентичності в художній прозі мистецького українського руху : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / О. Р. Міллер; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз поняття "ідентичність" у художній творчості Мистецького Українського Руху та запропоновано теоретичну модель осмислення ідентичності. Систематизовано та проаналізовано генезу ідентичності не лише у хронологічному зрізі, але насамперед у тематично-концептуальному аспекті. Досліджено дефінітивне наповнення поняття "ідентичність", головні параметри та окреслено модусну спрямованість роботи. Особистісний модус художньої прози МУРу проаналізовано через виокремлення ідентифікаційних стратегій (ідентипів) - корелятивного ланцюга ідентипів "Батько "- "Дитина" - "Сирота" - та головних шляхів подолання кризи ідентичності МУРівських персонажів (подвоєння, роздвоєння, віддзеркалення та пошуку ідентичності поміж масками). Національний модус ідентичності показано через його основні виміри: територіальний, політичний, культурний, історичний та психологічний. Головними акцентами для МУРівців стали проблеми взаємозаміни топосу великої Батьківщини на локус малої, нерозрізнення нації та держави, ототожнення історичної пам’яті та історичної свідомості. Окремої уваги заслуговує психологічний вимір, який у роботі представлено як домінантний та визначальний вимір національної ідентичності. Автобіографічний наратив із терапевтичною функціональною заданістю окреслено як безпосередній спосіб творення наративного модусу ідентичності в художній прозі МУРу. Теоретичний та художній дискурс Мистецького Українського Руху розглянуто як унісонні складові єдиного явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)6-334 + Ш5(411.4=4НІМ)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436114 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського