РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сакалова Г. В. 
Використання глинистих сорбційних матеріалів в технологіях виробництва каучуків / Г. В. Сакалова, Р. Д. Крикливий, І. А. Трач // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 2. - С. 23-27. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто питання підвищення рівня екологічної безпеки очищення стічних вод промислового виробництва від іонів важких металів шляхом використання природного та модифікованого бентоніту. Проведено дослідження використання відпрацьованого бентоніту в процесах наповнення полімерів. Мета роботи - дослідження впливу наповнювачів на хід зшивання та функціональні властивості вулканізованих еластомірних сумішей. Випробувані композиції включали хлоропреновий каучук і хлорсульфований поліетилен. Як речовину для зміцнення використано нанонаповнювачі. Як нанонаповнювач використано монтморилоніт, та відпрацьований монтморилоніт, насичений іонами купруму. Отримані значення об'ємного рівноважного набухання вказують, що суміші CR/SBR/Cu2O, які містять додатково іони купруму у наповнювачі, більш зшиті та менше набухають в толуені. За результатами фізико-механічний випробувань та досліджень полімерів після термоокислювального старіння визначено, що варіант 4 ближчий за значеннями до варіанта 3 (для наповнення використано невідпрацьований модифікований монтморилоніт). Апріант зразків 4, що містить відпрацьований бентоніт у кількості 5 м.ч., отримав найвище значення модуля пружності <$E DELTA roman G prime~=~1,971> МПа, тобто має найрозгалуженішу структуру наповнювача. Всі виготовлені матеріали CR/SBR/Cu2O, належать до негорючих матеріалів, про що свідчать значення кисневого індексу, які перевищують 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л72-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського