РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнієнко С. М. 
Патологія ендометрія у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку (діагностика, профілактика та лікування) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / С. М. Корнієнко; Національна академія медичних наук України, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2018. - 39 c. - укp.

Наведено нове вирішення наукової проблеми, що полягає у теоретичному узагальненні результатів вивчення механізмів і факторів, що сприяють виникненню та рецидивуванню патології ендометрія у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку, зниженню якості життя таких жінок і на цій основі - патогенетичному обґрунтуванні та розробці системи лікувально-профілактичних заходів, удосконалення діагностики, хірургічної та реабілітаційної тактики. Вперше на підставі комплексних досліджень запропоновано нову концепцію рецидивування патології ендометрія жінок пізнього репродуктивного і пременопаузального віку у взаємозв'язку з обтяженим гінекологічним та репродуктивним анамнезом, особистісним профілем, зниженням якості життя, високою коморбідністю із соматичною та іншою гінекологічною патологією. Обґрунтовано та впроваджено систему лікувально-профілактичних заходів для жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку з патологією ендометрія, яка включає 3 етапи: передопераційний (анамнестичні, клінічні, інструментальні та лабораторні обстеження, анкетування, прогнозування рецидиву, передопераційна підготовка), хірургічний — гістерорезектоскопія (техніка "холодної" петлі залежно від нозології), післяопераційна терапія (антибактеріальна, гормональна, метаболічна, озонотерапія при хронічному ендометриті, відновлення біоценозу, корекція гіпомелатонінемії, седативна терапія, психотерапія) дає змогу знизити частоту рецидивів патології ендометрія в 1,92 раза (ВШ=3,24±0,18; 95 % ДІ: 2,29 - 4,60), середній бал синдрому вегетативної дисфункції в 1,28 і число випадків інсомнії в 1,74 (ВШ=0,41±0,18; 95% ДІ: 0,29 - 0,59), поліпшити якість життя на 18,3 %, а також у жінок пізнього репродуктивного віку з безпліддям збільшити частоту настання вагітності в 2,38 рази (ВШ=5,35±0,52; 95 % ДІ: 1,92 - 14,93).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р712.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435155 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського