РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Негай Г. А. 
Історія мистецтв архітектури та містобудування. Архітектура України від давніх часів до XXI ст. : навч. посіб. / Г. А. Негай, О. Ю. Бєлявська , Н. С. Машовець. - Хмельницький : ХНУ, 2021. - 253 c. - Бібліогр.: с. 249-250 - укp.

Висвітлено архітектурно-будівельну діяльність на території нинішньої України від часів давньогрецької колонізації до кінця XX ст. Досліджено архітектурні та містобудівельні процеси періоду давньогрецької колонізації північного Причорномор'я. Схематично відображено історичний контекст, на тлі якого відбувалося зародження української містобудівельної практики, та того благодійного впливу, який після X ст. відчула на собі українська архітектура від спілкування з форпостом давньогрецької цивілізації. Це пов'язано з тим, що архітектура та містобудівництво класичного та елліністичного періодів Давньої Греції, до часів яких відносяться міста Ольвія, Херсонес, Пантікапей та інші на північному побережжі Чорного моря, більш характерні для давньогрецької культури ніж України. Більш глибокий аналіз архітектурних процесів в Україні починається з X ст., коли настає всебічний розвиток продуктивних сил, ремесла та торгівлі, а також соціальних взаємовідносин. Майстрами Давньої Русі написана одна з блискучих сторінок світового архітектурного літопису. Розквіт архітектурного мистецтва у Х-ХІІІ ст. став можливим завдяки постійному притоку в архітектурний процес свіжих місцевих сил, а відтак народженню в ньому великої різноманітності й визріванню тих рис і особливостей, які створять підвалину для розвитку національної російської, української та білоруської архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3/6 я73 + Н82-00(4УКР)3/6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського