РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Четверіков Б. 
Методика картографування об'єктів історико-культурної спадщини засобами ГІС-технологій з використанням архівних картографічних та аероматеріалів / Б. Четверіков, О. Хінціцький, І. Калинич // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 1. - С. 97-103. - Бібліогр.: 102 назв. - укp.

Мета роботи - опрацювання архівних картографічних матеріалів і даних ДЗЗ для інтерпретації об'єктів історико-культурної спадщини (ОІКС) м. Черкаси, зокрема тих, що не збереглися. Запропоновано одну з можливих технологічних схем для виконання дослідження. Згідно з нею, проаналізовано вхідні дані дослідження, серед яких: карту м. Черкаси 1895 р. у масштабі 1:42 000; німецький аерознімок 1944 р.; фрагмент космічного знімка м. Черкаси, отриманого з супутника GeoEye-1 у 2018 р. Геометричну корекцію вхідних матеріалів виконано в проєкції Меркатора та системі координат WGS84, в яких отримано трансформований знімок. Векторизовано ОІКС м. Черкаси, згідно з переліком, одержаним із сайта міста. Векторизовано об'єкти двох типів: точкові та полігональні. Під час векторизації полігональних об'єктів історичні межі уточнювали за допомогою архівних карт та аерознімків. Розроблено спеціальні умовні позначення для кожного із типів ОІКС, відповідно до запропонованої класифікації. Поряд із цим створено атрибутивну базу даних цих об'єктів такої структури: номер паспорта об'єкта, назва пам'ятки, адреса ОІКС, номер рішення про взяття під охорону, довідка про ОІКС. Отримані векторні дані експортовано в обмінний формат із розширенням kmz і створено онлайн-версію тематичної карти на основі безкоштовного ресурсу GISFile. В результаті проведених досліджень створено тематичну ГІС ОІКС м. Черкаси, що нанесені на космічний знімок високого просторового розрізнення, отриманий у 2019 р. Створено онлайн-версію ГІС ОІКС м. Черкаси на основі безкоштовного картографічного сервісу GISFile, з можливістю здійснення за потреби аналізу розташування цих об'єктів і побудови оптимальних туристичних маршрутів. Запропоновано можливі алгоритми створення офлайн- та онлайн-версій тематичних ГІС. Отримані результати картографування ОІКС м. Черкаси можуть використовувати структури охорони ОІКС м. Черкаси при Міністерстві культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д881

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського