РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sukharevsky O. 
Scattering characteristics of surface ships with complex shape = Вторинне випромінювання надводних об'єктів складної форми / O. Sukharevsky, V. Vasilets, I. Ryapolov // Системи оброб. інформації. - 2021. - Вип. 4. - С. 69-78. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Отримання радіолокаційної інформації про радіолокаційні об'єкти за допомогою проведення натурних та фізичних експериментів пов'язане зі значними матеріальними, організаційними та часовими витратами. Тому як найбільш доступний спосіб отримання інформації про характеристики розсіювання можна розглядати метод математичного моделювання. Запропонований метод заснований на окремому оцінюванні вкладів гладкої та кромкової частин поверхні об'єкта у загальне розсіяне поле. При цьому повне поле на гладких ділянках поверхні об'єкта обчислюється за допомогою методу Кірхгофа або його узагальнення у разі радіопоглинаючих покриттів. Поле, розсіяне кромочними ділянками поверхні, розраховується з використанням рішення модельної задачі про дифракцію плоскої монохроматичної хвилі, що похило падає на ідеально провідний клин з радіопоглинаючим циліндром на ребрі. Метод дозволяє розраховувати ефективну поверхню розсіювання (ЕПР) надводного об'єкта, що ідеально проводить, у вільному просторі, повністю або частково покритого радіопоглинаючим матеріалом. При цьому об'єкт може мати нерегулярності поверхні у вигляді зламів, також з радіопоглинаючими покриттями. ЕПР може бути отримана як при поєднаному, так і при рознесеному прийомі. Слід зазначити, що запропонований спосіб дозволяє розраховувати ЕПР об'єкта повністю виконаного з діелектричних чи композитних матеріалів. Для надводних об'єктів запропоновано метод розрахунку, що дозволяє враховувати наявність підстилаючої поверхні із заданими електромагнітними характеристиками. Через наявність межі розділу "повітря-море" на поверхні об'єкта виникають дві освітлені області, що взаємно перетинаються, перша з яких викликана прямою хвилею падаючої з точки опромінення, а друга - хвилею, відображеною від морської поверхні. Отримані інтегральні уявлення дозволяють вказати на чотири головні шляхи поширення електромагнітних хвиль в системі, що описується: " передавач-об'єкт-приймач", "передавач-об'єкт-море-приймач", "передавач-море-об'єкт-приймач", "передавач-море-об'єкт-море-приймач". Для надводних об'єктів метод також дозволяє розраховувати характеристики розсіювання за наявності поглинаючих радіопокриттів на поверхні об'єкта. На основі розробленого авторами методу оцінки вторинного випромінювання об'єктів, що знаходяться поблизу межі розділу двох напівпросторів, отримано характеристики розсіювання великого десантного корабля проекту 775 (за кодифікацією НАТО - Ropucha). Наводено модель поверхні досліджуваного корабля та результати розрахунку його вторинного випромінювання. Характеристики розсіювання отримані для різних умов опромінення. Наведено кругові діаграми ЕПР, значення середньої та медіанної ЕПР, усереднені у різних діапазонах азимутів зондування досліджуваного об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського