РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спільник С. І. 
Взаємодія пенітенціарної та освітньої систем в контексті профілактики злочинності / С. І. Спільник // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 3. - С. 126-130. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Актуальність роботи полягає в тому, що Державна кримінально-виконавча служба України відноситься до числа суб'єктів протидії злочинності. Протидія злочинності - це безперервний процес, який реалізовується за допомогою діяльності ряду суб'єктів. На сьогоднішній день на законодавчому та підзаконному рівнях передбачено цілий комплекс таких суб'єктів. Зрозуміло, що ефективна протидія злочинності можлива лише в результаті їх взаємодії. У іншому ж випадку дані суб'єкти не тільки не зможуть досягнути поставленої мети, але і будуть заважати один одному. Мета роботи - дослідження тпитання взаємодії пенітенціарної та освітньої систем в частині профілактики злочинності. Розглянуто питання взаємодії пенітенціарної та освітньої систем в частині профілактики злочинності. Підтримано позицію, відповідно до якої суб'єкти протидії злочинності диференціюються на дві групи: спеціальні суб'єкти та ті, що діють на загальносоціальному рівні. Встановлено, що наявність освіти - важливий фактор, який надає змогу засудженим до позбавлення волі, після відбування покарання, швидко знайти роботу, що прискорює процес їх ресоціалізації. Наголошено на наявності проблеми можливості одержання засудженими до позбавлення волі вищої освіти. Доведено, що вирішення означеної проблеми полягає у: наданні можливості засудженим до позбавлення волі одержувати вищу освіту шляхом дистанційного навчання; впровадженні інституту координаторів; внесення відповідних змін до КВК України; врегулюванні питання щодо можливості забезпечення практичної підготовки засуджених, які навчатимуться у закладах вищої освіти; внесенні необхідних змін до законів України "Про освіту", "Про вищу освіту" тощо. Наголошено, що дистанційний вид навчання в епоху пандемії зарекомендував себе як сучасний та прогресивний засіб одержання інформації. За допомогою дистанційної форми навчання засуджені зможуть одержувати якісну освіту, наявність якої апріорі підвищить їх можливості одержати після закінчення строку відбування покарання достойну роботу та, як наслідок, стати на шлях остаточного виправлення та соціалізації. Зроблено висновок, що взаємодія пенітенціарної та освітньої систем відіграє важливу роль в контексті профілактики злочинності. Для підвищення рівня даної взаємодії, необхідно внести ряд змін до Кримінально-виконавчого кодексу України та законів України "Про освіту", "Про вищу освіту".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського