РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000797141<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ріпей М. 
Лексема "вказувати" в газетних публікаціях / М. Ріпей // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Журналістика. - 2021. - № 1. - С. 69-74. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі довідкової літератури та власного редакторського досвіду розглянуто вживання лексеми "вказувати" у журналістських матеріалах. Зосереджено увагу на поясненні значення цього слова у "Словнику української мови" (в 11 т.) і "Словнику української мови online". Приклади наведено з щоденної всеукраїнської газети "День", що є одним із найпопулярніших видань у рейтингу загальнонаціональних медіа. Зазначено, що лексему "вказувати" правильно вживати на позначення "жестом, рухом, спрямованим кудись, на когось, щось, привертати до кого-, чого-небудь увагу; показувати... указувати дорогу... бути зразком для здійснення чого-небудь... відзначати, виділяти, називати що-небудь, роблячи відомим, помітним... звертаючи увагу на що-небудь, пояснювати, розкривати його сутність... наказувати кому-небудь, робити зауваження, давати розпорядження, повчати...". А в інших випадках варто вживати не росіянізм "вказувати", а "зазначити", "занотувати", "зафіксувати", "написати", "подати", "свідчити" тощо. Правильно писати "на звороті малюнка журналіст написав (зазначив, занотував)..."; "зазначити (подати, записати) в фемінітиві назву"; "в декларації подати (зазначити, написати) види доходів", "у розділі фіксують (записують, зазначають) дані про види та суми доходів", "зазначати місце проживання, серію і номер паспорта, ідентифікаційний код...", "інформація не буде подана"; "зазначати (записувати) в документах", "записувати (зазначати, занотовувати) на конверті рік народження"; "Менше 25 хворих на 100 000 мешканців країни свідчить...". Акцентовано, що від точності слововживання залежить доступність, естетичний вплив і дієвість газетних публікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310 + Ч612.174.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Журн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського