РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796747<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бліхар М. 
Сутність юридичної відповідальності в правовій доктрині України / М. Бліхар // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 4. - С. 161-168. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено юридичну відповідальність, яка нерозривно пов'язана з необхідністю дотримання приписів, правил поведінки, підкорення, узгодження своєї поведінки з об'єктивними законами природи та суспільства. Якщо немає необхідності у дотриманні яких-небудь норм, приписів, то немає і відповідальності. Правові вимоги формулюються у вигляді юридичних обов'язків у формі конкретних або загальних правовідносин. Проаналізовано різні підходи щодо розуміння поняття юридичної відповідальності, та виділено 3 основні групи: прихильників так званої "негативної" юридичної відповідальності, які пов'язують юридичну відповідальність лише зі скоєнням правопорушення; прибічників позитивної юридичної відповідальності, які грунтують свою позицію на тому, що юридична відповідальність орієнтована не лише на минулу, але й на сьогоднішню та майбутню поведінку суб'єкта правовідносин; науковців, які розглядають юридичну відповідальність не тільки як негативну (ретроспективну) та позитивну (перспективну), але як цілісне правове явище з різними формами реалізації. На підставі аналізу фахової юридичної літератури доведено існування кількох основних напрямів у розумінні юридичної природи та структури фінансово-правової відповідальності (ФПВ). Одні науковці вважають ФПВ самостійним видом юридичної відповідальності; інші вважають, що вона є різновидом адміністративної відповідальності; третя група фахівців визначає податкову, бюджетну, валютну відповідальність у системі ФПВ. Обгрунтовано, що юридична відповідальність посадових (уповноважених) осіб, суб'єктів публічних правовідносин за порушення встановленого порядку є наслідком їхнього недбалого виконання чи невиконання службових повноважень. Правовий інститут відповідальності є обов'язковим елементом механізму регулювання правовідносин, оскільки спрямовує дії всіх суб'єктів (включно з уповноваженими особами контролюючих органів) до правомірної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського