РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Авдос'єва І. К. 
Методи боротьби з червоним курячим кліщем / І. К. Авдос'єва, С. А. Пономарьова, В. М. Малинівський, Л. І. Фляк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 11-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Одним із найнебезпечніших ектопаразитів, що уражає птицю, є червоний курячий кліщ (Dermanyssus gallinae), що викликає дерманісіоз, широко поширений в багатьох країнах світу, в тому числі зустрічається у всіх регіонах України. У роботі зазначено основні біолого-екологічні характеристики червоного курячого кліща Dermanyssus gallinae. Dermanyssus gallinae є переносником збудників інфекційних та вірусних захворювань у тому числі: Salmonella gallinarum, S. enteritidis, Chlamydia spp., Borrelia anserine rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Coxiella burnetii, Escherichia coli, Staphylococcus spp., Streptomyces spp., хвороби Марека, ньюкаслської хвороби та інших небезпечних хвороб птиці. Кліщ наносить значних економічних збитків за рахунок зниження яєчної продуктивності, якості продуктів птахівництва та підвищеного вибракування і загибелі птиці внаслідок виснаження. Проаналізовано ринок інсектоакарицидних препаратів, що зареєстровані в Україні для боротьби з червоним кліщем. Ефективність профілактичних-лікувальних заходів у боротьбі проти D. gallinae значною мірою залежить від методу та препарату для проведення дезакаризації. Серед існуючих способів боротьби проти D. gallinae надалі залишається хімічний, оскільки синтетичні інсектоакарициди мають широкий спектр дії, знищуючи одночасно ряд шкідників із різних груп на різних стадіях розвитку. Для запобігання спалахів і поширення кліщів у птахівничих господарствах систематично необхідно здійснювати комплекс організаційних та ветеринарно-санітарних заходів з урахуванням біологічних особливостей розвитку наявних у господарстві ектопаразитозів і технологічних циклів утримання птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського