РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796575<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Beglytsia V. 
System of concepts communications of state institutions and society as the basis of national security and socio-economic stability = Система концепцій комунікацій державних інституцій і суспільства як основа національної безпеки та соціально-економічної стабільності / V. Beglytsia, L. Antonova, L. Kozlova, O. Datsii, N. Datsii // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 3. - С. 549-556. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Проаналізовано процес комунікації державних інституцій і суспільства. У ході дослідження встановлено, що всі аспекти комунікації державних інституцій і суспільства, сьогодні набувають ознаки цифрової комунікації. Це означає, що для процесу комунікації "влада - суспільство" актуальними стають його інтерактивність, мультимедійність, оперативність, екстериторіальність і т. ін. Характерним також є те, що комунікація державних інституцій і суспільства отримує певні системні властивості - емерджентність, інгерентність, цілісність. У результаті аналітичного дослідження встановлено наявність значної диспропорції в доступі різних груп населення до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) і, як наслідок, формування різних рівнів їх засвоєння вказаними групами населення. Тому для збільшення ефективності комунікацій суб'єкти комунікаційного процесу мають використовувати систему різних каналів передавання інформації та використовувати не єдину концепцію, а систему концепцій комунікацій для гарантування національної безпеки та соціально-економічної стабільності. Доведено, що основою та запорукою утворення та запровадження системного концептуального підходу до практичного застосування ІКТ державних інституцій і суспільства є наскрізна цифровізація України. Процес цифровізації призведе до зміни соціальної та політичної діяльності громадян, формування суспільної страти, яка є зародком інформаційного суспільства, і вимагатиме інтелектуальної комунікації. Наявність системи концепцій комунікацій зумовило використання системного підходу для створення алгоритму формування та впровадження ефективної комунікацій державних інституцій і суспільства. Сформовано комплекс вимог до вказаної системи комунікацій. Ця система має бути спрямована на узгодження та гармонізацію інтересів і позицій спільнот громадян; інтеграцію соціальних спільнот, оптимізацію управлінської діяльності на основі демократичних цінностей і дотримання прав громадян. Запропоновано напрями роботи щодо виконання завдань, які мають стояти перед державними інституціями та суспільством для гармонізації інформаційно-комунікаційного процесу та для формування основи соціальної стабільності та гарантування національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського