РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796550<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник О. В. 
Ефективність короткострокового кредитування сільськогосподарських товаровиробників / О. В. Олійник, В. В. Макогон, О. Ю. Скоромна, В. С. Міщенко, С. В. Брік // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 3. - С. 304-314. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Касові розриви у фінансуванні сільськогосподарських підприємств (СГП) зумовлює залучення позикових коштів, що сприяє зростанню масштабу виробництва, надає можливість перебудувати технологічну базисну інноваційну основу та є запорукою зростаючої динаміки їхнього власного. Зважаючи на це, управління залученням та ефективним використанням позикових коштів є однією з найважливіших функцій менеджменту агроформувань. У цьому випадку підпорядкованість аграрного виробництва дії закону спадної віддачі зумовлює дисфункції у формуванні ефекту фінансового левериджу (ФЛ), що знижує ефективність використання кредитних ресурсів для фінансування виробничих витрат сільськогосподарських товаровиробників (СГТВ). Зокрема, оцінка ефективності використання позикового капіталу СГП із позицій класичного підходу в обчисленні ефекту ФЛ показала, що останній ігнорує дію закону спадної віддачі, що тягне за собою хибність висновків відносно доцільності використання короткострокових позик для фінансування операційних витрат. У сукупності зазначене спричиняє необхідність обгрунтування нових науково-методичних підходів до організації ефективного короткострокового кредитування СГТВ. Результати дослідження свідчать, що спадна окупність нарощування інтенсивності сільськогосподарського виробництва значно впливає на ефективність залучення кредитних ресурсів для фінансування операційних витрат. Апробований під час дослідження методичний інструментарій надав можливість установити зниження оптимального рівня інтенсивності виробництва за умов кредитного покриття частини витрат у порівнянні з їхнім самофінансуванням. У цьому випадку визначено, що за умов поєднання власних і позикових коштів оптимальний рівень інтенсивності виробництва не залежить від структури оборотного капіталу за джерелами фінансування. Обгрунтовано підходи, які надають можливість обчислити рівень кредитного покриття витрати, за якого, не знижуючи величину очікуваного прибутку за умови самофінансування, досяжними стають значно більші обсяги товарної продукції. Встановлено, що зменшення оптимального рівня інтенсивності виробництва за умови використання кредитних ресурсів, є пропорційним рівню відсоткових ставок. Воно є суттєвішим, що вищими є відсоткові ставки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.255

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського