РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000796543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Batorshyna A. 
The interplay between the global Islamic finance and economic growth of muslim countries = Взаємозв'язок між глобальними ісламськими фінансами та економічним зростанням мусульманських країн / A. Batorshyna, V. Tokar, L. Kolinets, L. Sybyrka, O. Almarashdi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 3. - С. 231-239. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення особливостей розвитку глобальної індустрії ісламських фінансів (ІФ) і визначення її взаємозв'язок з економічним розвитком мусульманських країн; розкриття сучасних тенденцій розвитку ключових сегментів глобального ринку ІФ (ісламський банківський бізнес, ринок капіталів та ісламське страхування) та аналіз впливу кожного з них на економічне зростання найбільш розвинених в галузі ІФ країн. Країни, що стали об'єктом дослідження, були обрані на основі показника, що має назву "Індикатор розвитку ісламських фінансів" (Islamic Finance Development Indicator, IFDI) і відображає загальний стан галузі ІФ у всьому світі та в кожній країні окремо. IFDI базується на п'яти індикаторах: кількісний розвиток, знання, управління, корпоративна соціальна відповідальність та обізнаність. Найбільш розвиненими країнами стосовно ІФ 2019 р. виявились Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бахрейн, Індонезія, Малайзія та Саудівська Аравія. Перевіряючи вплив різних типів ІФ активів на ВВП зазначених мусульманських країн, застосовано EviewslO для проведення регресійного аналізу, який показав позитивну залежність між ВВП і лише двома видами активів, а саме банківськими та ісламськими облігаціями (сукук). Вважаємо, що це пов'язано зі значними обсягами цих сегментів глобального ІФ ринку та традицією інвестування в основні сектори економіки. Виявлено негативну залежність між ВВП та ісламським страхуванням (такафул) у всіх досліджених країнах, що можна пояснити недостатньо ефективними інвестиційними стратегіями ісламських страхових компаній, які отримують низьку прибутковість і не здатні примножувати свої активи відповідно до сучасних тенденцій інновацій та розвитку. Також виявлено обернену залежність між ісламськими фондами і ВВП ОАЕ, Малайзії та Саудівської Аравії, яке може бути пов'язане з розподілом фінансових ресурсів із цих країн в інші частини світу та інвестиційними циклами, що включають період очікування перед репатріацією прибутку та відсотків; концентрація фондів на основних ринках унеможливлює масштабність їхньої діяльності на глобальному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)26 + У582.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського