РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лещенко Н. А. 
Методологічні основи реставраційно-реконструктивних трансформацій історичних центрів малих міст : автореф. дис. ... д-ра архітектури : 18.00.01 / Н. А. Лещенко; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ, 2020. - 44, [1] c. - укp.

Надано визначення поняттю "реставраційно-реконструктивна трансформація" (далі - РРТ), як комплексному процесу взаємопов'язаних реставраційних і реконструктивних змін в окремих будівлях, відкритих просторах і міському архітектурному середовищі в цілому для підвищення цінності і цілісності та переходу на новий якісний рівень. Започатковано новий напрямок дослідження перспективного розвитку історичних малих міст – кумулятивний розвиток і підхід до РРТ їх історичних центрів в системі "місце – людина – традиції", де визначальною є "людина", який поєднує традиції і новації та забезпечує континуальність, атрактивність і активність міст. Запропоновано нову методологію комплексного процесу РРТ для трансформації різного за цінністю і деструкцією історичного міського середовища в мультикомфортне, як системну узагальнюючу теорію, що вирішує питання для різних ступенів РРТ (збереження, підсилення, коригування і зміни) на чотирьох взаємозв'язаних рівнях (містобудівному, об'ємному, функціональному та соціально-економічному) застосуванням в різних комбінаціях відповідних методів РРТ, сформованих в єдиний дискретний комплекс. Розроблено методики визначення "генетичного коду" історичного міста та детермінації ступеня деструкції його історичного центру, методику атрактивного розкриття історичного центру зі створенням "об'єктів-перформансів" і активізацією різного виду "міського перформансу" для "оживлення" міста. Виділено 18 параметрів для оцінки "сталості" історично сформованого архітектурно-містобудівного контексту та можливої нової забудови при РРТ в ньому для забезпечення контекстуальності, 10 критеріїв мультикомфортності та запропоновано модель мультикомфортного історичного міського середовища. Розроблено стратегічну та методологічну моделі комплексного процесу РРТ історичних центрів малих міст, дискретний комплекс методів РРТ "4С", принципи, прийоми та рекомендації його проведення, рекомендації щодо визначення сучасної функції для історичних будівель, функціонального наповнення історичних центрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського