РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухаревська Г. В. 
Роль та функції ЗМІ в політичній соціалізації актора / Г. В. Сухаревська // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 2. - С. 176-180. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - проаналізувати роль ЗМІ в політичній соціалізації актора. Відповідно до мети, процес дослідження потребував комплексного застосування таких методів, як: описово-аналітичний - для аналізу принципів реалізації впливу з подальшим зіставленням й узагальненням одержаних результатів; індуктивно-дедуктивний - для спостереження та опису виокремлених характеристик впливу ЗМІ; бібліографічний - для збору та опрацювання літератури за темою дослідження. Вивчення політичної соціалізації грунтується на двох головних принципах. Першим є "принцип первинності", відповідно до якого найкраще навчаються того, чого навчаються першим. Другим є "структуруючий принцип". Він полягає в тому, що первинне навчання структурує навчання подальше. Унаслідок цього головна увага дослідників політичної соціалізації концентрувалася на вивченні первинних соціалізаційних механізмів та інституцій - сім'ї та школи. Це власне й спричинило недостатню увагу до соціалізаційної функції ЗМІ. Головним чинником, сприятливим для розмивання претензій ЗМІ на "інтелектуальну" самостійність і водночас для забезпечення їх діяльності в сучасних суспільствах, став ринковий тип відносин. ЗМІ виступають відносно ринку як головний засіб стимуляції споживання - не тільки у сфері реклами, а і як транслятор різних стилів життя, що задаються певним типом споживання. Найважливіші системні орієнтації мають справу з розподіленою підтримкою складових політичної системи, а саме з підтримкою політичної влади, політичного режиму й політичної спільноти. У роботі проаналізовано основні підходи до впливу ЗМІ на політичну соціалізацію актора, визначено специфіку цієї соціалізації на теренах пострадянського простору. Результати дослідження можуть бути використані під час розроблення навчальних матеріалів з нормативних дисциплін ("Вступ до спеціальності", "Жанри журналістики", "Історія української журналістики", "Теорія і практика журналістської творчості"), спецкурсів і спецсемінарів у закладах вищої освіти для студентів спеціальності "Журналістика".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*5*333.91 + Ч62 в051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського