РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khyzhniak L. 
The future of social systems in sociological reflection and the concept of J. Urry = Майбутнє соціальних систем у соціологічній рефлексії та концепція Дж. Уррі / L. Khyzhniak // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 1. - С. 145-150. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета дослідження - узагальнити уявлення про майбутнє соціальних систем у соціологічній рефлексії й визначити можливості її технологізації через стратегічне планування, спираючись на концепцію Дж. Уррі. Метод узагальнення використано для уточнення ключових ідей щодо розвитку соціальних систем у цифровому суспільстві, метод аналізу й синтезу, структурний - для розкриття положень концепції Дж. Уррі, які сприяють технологізації руху до майбутнього завдяки стратегічному плануванню. На основі уявлень Джона Уррі про образ майбутнього акцентовано увагу на основних трендах стратегічного планування розвитку соціальних систем. По-перше, майбутнє не може мати єдиного образу і є вкрай спекулятивним предметом, оскільки опис майбутнього може бути науковим і ненауковим; це вимагає, щоб стратегічне планування включало альтернативи. По-друге, ускладнює процес прогнозування майбутнього різних соціальних систем існування різних "видів майбутнього", а саме: ймовірного; можливого й того, якому віддають перевагу. У процесі стратегічного планування варто обгрунтовувати всі види майбутнього. По-третє, оскільки поширена конкуренція між футурологами, письменниками, філософами, економістами, маркетологами, соціологами за право визначати майбутнє держав, міст, організацій, регіонів, стратегічне планування має спиратися на результати комплексних досліджень і опис на їх основі майбутнього низкою наукових дисциплін (філософія, соціологія, економіка, психологія). По-четверте, відбувається комерціалізація образу майбутнього, тобто цей образ підпорядкований законам маркетингу і стає товарною послугою. По-п'яте, наразі існує розмаїття методів, за допомогою яких можна стратегічно передбачити майбутнє і не всі з них мають наукове підгрунтя. Зазначено, що в умовах плюралізму теоретичних підходів у сучасних дослідженнях майбутнього різних соціальних систем зростає затребуваність продуктивного дискурсу про майбутнє. Стратегічний план як інструмент руху до майбутнього соціальної системи виступає у формі інтелектуальної послуги, що надається на комерційній основі. Замовлення на цю послугу одержують не академічні науковці, а консультанти зі стратегічного управління, фахівці з управління проєктами. Запит на стратегічне передбачення майбутнього реалізується за допомогою стратегічного планування, стратегічного управління, стратегічного мислення. Результати дослідження можуть бути використані у сфері освіти при підготовці та підвищенні кваліфікації фахівців з проблем прогнозування майбутнього соціальних систем, стратегічного планування та стратегічного управління розвитком соціальних систем різного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського