РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792924<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dotsenko O. I. 
Peroxidase activity of erythrocytes hemoglobin under action of low-frequency vibration = Пероксидазна активність гемоглобіну еритроцитів за дії низькочастотної вібрації / O. I. Dotsenko, G. V. Taradina, A. M. Mischenko // Біол. студії. - 2021. - 15, № 4. - С. 3-16. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Як гемопротеїн, гемоглобін за наявності окиснювальних еквівалентів, таких як H2O2, може діяти як пероксидаза з дуже високим окиснювальним потенціалом. У ході цих реакцій гемоглобін утворює форми з високоокисненим залізом і радикали глобіну, що мають високу окисну активність та є токсичними для клітин. Крім того, пероксидазна активність (ПА) може свідчити про будь-які структурні зміни, які могли статися в молекулі гемоглобіну внаслідок хімічних модифікацій. Проаналізовано експериментальні дані щодо впливу низькочастотної вібрації на ПА гемоглобіну еритроцитів (ГЕ), вивчення кінетики та пошуку кінетичних параметрів пероксидазної реакції (КППР) за участю гемоглобіну. Суспензію еритроцитів піддавали дії вібрації протягом 3-х год в інтервалі частот від 8 до 32 Гц, амплітудами 0,5 +- 0,04 і 0,9 +- 0,08 мм. Через певні проміжки часу в лізатах клітин визначали ПА гемоглобіну та вміст його лігандних форм. Проведено експерименти, що надають змогу дослідити механізм і розрахувати КППР. Проаналізовано експериментальні дані щодо впливу низькочастотної вібрації на ПА ГЕ. Досліджено кінетику реакції окиснення п-фенілендіаміну ГЕ. З'ясовано, що пероксидазне окиснення проходить за механізмом типу пінг-понг. Знайдено КППР за участю гемоглобіну. Досліджено зміну кінетичних параметрів після двогодинного впливу середовища інкубування та низькочастотної вібрації. Запропоновано можливий механізм дії гемоглобіну в реакціях окиснення за участю H2O2. Встановлено, що будь-який вплив, що ініціює утворення метгемоглобіну, призводить до росту ПА гемоглобіну завдяки залучення останнього до псевдопероксидазного циклу й утворення токсичних високореакційних глобінових радикалів. Високий вміст оксигемоглобіну в клітині, що спостерігають за вібрації в інтервалі частот 16 - 32 Гц, амплітудою 0,9 +- 0,08 мм, може запобігти його окисненню та вступу до псевдопероксидазного циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського