РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mykhaliuk V. V. 
Obtaining human hair keratin-based films and their characteristics = Отримання та характеристика плівок на основі кератинів волосся людини / V. V. Mykhaliuk, V. V. Havryliak // Біол. студії. - 2021. - 15, № 1. - С. 27-36. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Кератини - природні біополімери з широким спектром застосування у сфері біотехнологій. Екстракцію кератинів проведено модифікованим методом Накамура за використання 250 мМ ДТТ. Концентрацію протеїну в супернатанті визначено методом Бредфорда. Дослідження протеїнового складу кератину проведено за допомогою електрофорезу за використання додецилсульфату натрію. Плівки виготовлено методом кастингу. Особливості поверхні плівок визначено за допомогою растрового електронного мікроскопа РЕММА-102. Елементний склад плівок визначено за допомогою рентгенівського мікроаналізатора. Концентрація протеїнів, екстрагованих з волоса людини за використання ДТТ, становила 3,75 мкг/мл. Після використання ДТТ у складі екстракційної суміші отримано протеїни інтермедіальних філаментів із молекулярною масою 40 - 60 кДа та низьким вмістом сульфуру. В низькомолекулярній ділянці виявлено кератин-асоційовані протеїни з молекулярною масою 10 - 30 кДа і високим вмістом сульфуру. Ці протеїни належать до фібрилярних протеїнів, які можуть бути матрицею для створення нових кератиновмісних біокомпозитів із широким спектром застосування в регенеративній медицині та тканинній інженерії. На основі екстрагованих кератинів створено плівки з додаванням гліцеролу та без нього. Згідно з результатами сканувальної електронної мікроскопії додавання гліцеролу забезпечувало пластичність і гомогенність плівки внаслідок акумуляції вологи після фіксації у парах води. Внаслідок рентгенівського мікроаналізу плівок виявлено такі елементи, як натрій, силіцій, сульфур, калій. Серед усіх виявлених елементів найбільша частка припадає на сульфур, що пов'язано з великою кількістю дисульфідних зв'язків у молекулі кератину. Встановлено, що полімерні кератинові плівки з додаванням гліцеролу мали кращі механічні властивості й можуть бути застосовані у біомедицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Л662

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського