РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жук С. І. 
Антифосфоліпідні антитіла та їхня роль у розвитку плацентарної дисфункції / С. І. Жук, І. В. Ус // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 9/10. - С. 61-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання спектра та діагностичного значення антифосфоліпідних антитіл (АФА) в умовах розвитку плацентарної дисфункції. Проведено дослідження спектра АФА у 122 пацієнток із плацентарною дисфункцією у II та III триместрах вагітності. До контрольної групи увійшли 64 практично здорові жінки у II та III триместрах вагітності із фізіологічним перебігом гестації та без обтяженого репродуктивного та соматичного анамнезу. Загальна частота виявлення криторіальних АФА у групі жінок із плацентарною дисфункцією становила 46,7 %, водночас у жінок із фізіологічним перебігом вагітності не було виявлено жодного випадку позитивної серологічної реакції на вміст АФА. Кількість пацієнток із високими та середніми титрами та (криторіальні АФА) була невисокою - 11,5 %. Некритеріальні АФА (антифосфатидилетаноламінові та антифосфатидилсеринові антитіла класу IgM та IgG) частіше визначали у низьких та середніх титрах у пацієнток з плацентарною дисфункцією без виражених гемодинамічних змін та виявлено у 36,9 % випадків. У більшості пацієнток із циркуляцією антитіл до кардіоліпіну та <$Ebeta sub 2>-глікопротеїну-1 (21 (17,2 %) особа) відзначали низькі (до 20 ОД/мл) рівні АФА. Медіанний рівень АФА у пацієнток із плацента-асоційованими ускладненнями на фоні плацентарної дисфункції - 28,5 (18,1) був вищим у порівнянні із таким у пацієнток без цих ускладнень - 18,6 (7,4) (P << 0,01). Заключення: циркуляція АФА у кровотоці у матері має важливе значення для прогнозування розвитку плацентарної дисфункції, ступеня її тяжкості. Підвищення концентрації циркулюючих АФА у сироватці крові матері корелює з частотою тяжких форм, термінами появи плацентарної дисфункції та розвитком плацента-асоційованих ускладнень вагітності. При плацентарній дисфункції спектр АФА включає вовчаковий антикоагулянт, антитіла до кардіоліпіну, фосфа-тидилсерину та фосфатидилетаноламіну. Іх виявлення підвищує ефективність діагностики антифосфоліпідного синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського