РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Perevozova I. 
Economics and risk management of biofuel production in agriculture = Економіка та управління ризиками виробництва біопалива в сільському господарстві / I. Perevozova, Iu. Samoilyk, O. Radchenko, N. Shportiuk, M. Demydova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 271-279. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Розвиток ринку біопалива у світі має позитивну динаміку до зростання. Обгрунтування напрямів подальшого вдосконалення методики управлінням виробництвом альтернативними видами палива відбувається з урахуванням політики зміни клімату та можливості зниження залежності від зовнішніх постачальників традиційних видів палива. Україна має сприятливі природно-кліматичні умови для розвитку виробництва нетрадиційних видів палива. Найбільш поширеними культурами, можливими для вирощування на українській території для цілей біопалива, є ріпак і кукурудза. Виходячи з матеріально-технічної бази та виробничих умов кращою сільськогосподарською культурою для культивування виступає ріпак. Тому об'єктом дослідження було обрано виробництво біодизелю, що не вимагає суттєвих капітальних витрат з боку аграрних підприємств (АП). Проведено групування ризиків за різними ознаками класифікації (операційні та виробничі; маркетингові; фінансові; юридичні й інфраструктури; погодні; екологічні) та ваги їхнього впливу на результати функціонування АП. Побудовано структурну схему алгоритму автоматизованої оцінки впливу факторів ризику для розроблення основ аналізу та управління ризиками виробництва біодизелю. Наведена авторська методика розрахунків впливу комплексу ризиків ураховує граничні значення інтервалів нечітких величин. Для збереження родючості грунту та зменшення відповідних ризиків питома вага ріпаку в посівних площах повинна бути на межі 17 - 18 % (при вирощуванні господарствами ще й соняшнику - верхня межа 12 %), то всі 3 проаналізовані господарства можуть не тільки використовувати під посіви ріпаку власну землю, а й, за потреби, орендувати потрібну ділянку чи, за результатами відповідного аналізу, її частку. У деяких господарствах ідуть навіть на закупівлю частини насіння, потрібного для завантаження обладнання. Отримані результати розрахунків собівартості виробництва біопалива показали, що для малих і середніх виробників у порівнянні з великими виробниками не є значними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського