РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baidala V. 
Improvement of the system of indicators for measuring the ecological component of sustainable development of regions = Удосконалення системи індикаторів вимірювання екологічної складової сталого розвитку регіонів / V. Baidala, V. Butenko, L. Avramchuk, B. Avramchuk, Yu. Loshakova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 202-209. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

За останнє десятиліття все ширше починає розповсюджуватися так зване "індикаторне мислення". Потреба мати інструмент для оцінки процесів, що відбуваються, дати їм ретроспективний аналіз і спробувати передбачити їхнє майбутнє вимагають формування відповідних індикаторів і кількісних показників. Ці тенденції яскраво проявляються в концепції сталого розвитку (СР), яка базується на постулатах: розуміння взаємозв'язку між економікою, суспільством і довкіллям; підтримка справедливого розподілу ресурсів і збереження можливостей для цього покоління та всіх наступних. Потреби та інтереси людей не мають суперечити інтересам і потребам розвитку природи. Відображено дослідницьку ініціативу, орієнтовану на обробку даних для вдосконалення системи індикаторів вимірювання екологічної складової СР регіонів. Для характеристики, класифікації та прогнозування умов, які можуть призвести до сталого регіонального розвитку, досліджуваною територією було використано Полтавську область. Для розроблення методики та обробки даних враховано чинну правову базу, національні дослідження, тим самим установлюючи параметри для ключових показників, потрібних для характеристики рівнів екологічного компонента СР. Здійснено розрахунок інтегрального показника екологічної складової СР Полтавської області та України на основі статистичних методів і даних, отриманих за період 2010 - 2020 р. Це надає можливість ухвалення управлінських рішень на рівні регіону, що, своєю чергу, надасть можливість провести аналіз причин їх відхилення від відповідних показників у цілому по країні. Запропонована система індикаторів СР має перевагу, оскільки включені до неї показники показують вплив антропогенного навантаження не тільки на екосистему, а й вплив на господарську діяльність через деградацію природних ресурсів. Система також надає можливість оцінити рівень територіальної диспропорційності, виявити джерела найбільш негативних темпорально-територіальних екологічних впливів, оцінити ефективність реалізованих у регіоні управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського