РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792416<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tipanov V. 
Financial and legal regulation of blockchane technology: status and prospects of cryptovolute use = Фінансово-правове регулювання технології блокчейн: стан і перспективи використання криптовалют / V. Tipanov, A. Drachov, S. Tkalenko, T. Mirzodaieva, L. Syerova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 72-83. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Розглянуто сутність криптовалют і запропоновано визначення їхнього правового статусу. Вивчено досвід деяких юрисдикцій щодо можливостей і загроз використання та регулювання криптовалют. Проведено аналіз ринку криптовалют. Визначено фактори, які призвели до поширення використання криптовалют, до яких віднесено фінансову нестабільність, значні валютні коливання, обмеження руху капіталу та інфляцію національної валюти у країні. Розглянуто проблему захисту інформації при використанні технології блокчейн, яка вирішується завдяки поєднанню конструювання блоків і криптографічного захисту. Проаналізовано капіталізацію ТОП криптовалют за останні 3 роки, серед яких провідними є Bitcoin, Ethereum, Tether та інші. Визначено проблеми, які треба вирішити у сфері фінансів і правового регулювання. У процесі аналізу досвіду регулювання криптовалют деякими юрисдикціями знайдено схожі та відмінні риси. По-перше, кожна країна, зважаючи на великий потенціал технології блокчейн, намагається в той чи інший спосіб створити сприятливий клімат для її розвитку. По-друге, використання криптовалют стрімко розвивається, а їхній вплив на економічні процеси як на міжнародному, так національному рівнях - збільшується, при цьому держави зіштовхуються з проблемою адаптації свого податкового законодавства під сучасні виклики цифрової економіки, адже невизначеність статусу криптовалют напряму призводить до недоотримання коштів у бюджет країни від операцій із цими активами. По-третє, на сьогодні більш як 2000 криптовалют, якими торгують через різні торговельні майданчики - біржі, та можуть бути використані для відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Таким чином, потрібно розробити єдині стандарти регулювання криптовалют і вимоги до таких криптовалютних бірж шляхом ліцензування операцій із криптовалютами. При цьому актуальним постає питання про те, які державні органи повинні здійснювати такий контроль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) + У9(4УКР)262.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського