РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Синенко В. В. 
Психофізичний розвиток та особливості біоенергетичного метаболізму у дітей, народжених внаслідок допоміжних репродуктивних технологій : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. В. Синенко; Одеський національний медичний університет. - Одеса, 2021. - 20, [1] c. - укp.

З огляду на стрімкий розвиток технологій екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) із успішним подоланням проблеми субфертильності, представлено розв’язання актуального завдання сучасної педіатрії, що полягає в удосконаленні методології медико-психологічного спостереження дітей, народжених у результаті допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Наведено результати лонгітудинального спостереження 136 дітей, народжених у результаті ДРТ, від народження до 7 років, із інтегрованим аналізом факторів прегравідарного етапу та ДРТ-стратегій, особливостей перебігу анте- та перинатального періодів, характеристик психофізичного розвитку й адаптаційних ресурсів організму дитини у різні вікові періоди. Визначено зв’язок соціально-економічних та психосоматичних аспектів субфертильності з особливостями перебігу вагітності, перинатального періоду, ризиком виникнення вроджених аномалій та порушенням психокогнітивного розвитку дітей, народжених із застосуванням ДРТ. На підставі порівняльного аналізу методів ЕКЗ показано, що застосування стратегії “Cryo-embrio-transfer” знижує ризик розвитку фетоплацентарної недостатності та недоношеності, а перенесення мінімальної кількості ембріонів зменшує ризик недоношеності, патології неонатального періоду, виникнення вроджених вад розвитку. Проаналізовано вікові особливості фізичного розвитку, психомоторних, психосоціальних і психокогнітивних параметрів у дітей різних вікових груп, народжених із застосуванням ДРТ. Задля визначення адаптаційного потенціалу та оцінки можливих порушень на субклінічному рівні досліджено генетичну мінливість ферментів антиоксидантної системи та визначено вклад поліморфізмів генів SOD2 (T58C), CAT (C-262T), HIF1A (Pro582Ser) у формування різних патологічних станів, а також схильність до їхнього виникнення. На підставі дослідження цитохімічної активності ферментів (СДГ, ГФДГ, ЛДГ, НАД) з’ясовано роль вторинної мітохондріальної недостатності за умов патології респіраторної, травної, серцевосудинної систем та алергічних захворювань у дітей, народжених у результаті ДРТ. Показано, що поліморфність порушень енергообміну та кисневозалежного метаболізму, різний ступінь виразності та одночасне залучення кількох функціональних ланок спричинюють розвиток полісистемної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Р731 + Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449069 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського