РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балян А. 
Особливості виготовлення та закладання центрів геодезичної мережі для спостережень за деформаціями на території Підгорецького монастиря / А. Балян, С. Ямелинець, О. Кубрак // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2020. - Вип. 1. - С. 90-95. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Мета роботи - показати можливості використання запропонованих планово-висотних центрів геодезичних пунктів для створення планово-висотної основи на території заповідної зони. Під час створення планово-висотної та висотної основ для спостережень за горизонтальними та вертикальними рухами грунтів, а також деформаціями будівель і споруд на території об'єктів культурної спадщини національного значення запропоновано використовувати нові конструкції геодезичних центрів. Зручність їх використання пов'язана з тим, що територія розташована у межах історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ". Відповідно до п. З ст. 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини" на охоронних археологічних територіях заборонено виконувати будь-які земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини. Місця закладання знаків погоджували з адміністрацією заповідника "Давній Пліснеськ" і встановлювали їх під наглядом представників названої організації. Створено опорну геодезичну планово-висотну мережу (полігон), що надасть змогу: встановити величину та напрям рухів грунту; визначити деформації будівель і споруд. На місцевості мережу закріплено запропонованими геодезичними знаками. Запропоновані геодезичні центри відповідають вимогам інструкцій [5, 6] та їх можна використовувати на територіях об'єктів культурної спадщини національного значення та інших територіях, не порушуючи Закону України [4]. Центри можна швидко та легко виготовляти із підручних матеріалів; їх собівартість є доволі низькою; легкість і зручність центрування приладів і відбивачів над знаками надає змогу мінімізувати похибки центрування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського