РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krasnokutski S. A. 
Did life originate from low-temperature areas of the Universe? / S. A. Krasnokutski // Фізика низ. температур. - 2021. - 47, N 3 (спец. вип.). - С. 219-226. - Бібліогр.: 54 назв. - англ.

Біологічні молекули (БМ), що доставлені на Землю метеоритами та кометами, вважають однією з можливих причин виникнення життя. Тому надане розуміння шляхів утворення БМ у космосі повинно пролити світло на можливість існування придатних для життя позасонячних планет. Велика кількість органічних молекул знаходиться в космічних регіонах із найнижчою температурою. Запропоновано різні шляхи утворення органічних молекул у цих областях. Продемонстровано, що складні органічні молекули (COMs), а також важливі БМ можуть утворюватися внаслідок реакції атомів вуглецю з поверхнею молекулярного льоду, що покриває пилові зерна, присутні в міжзоряному середовищі (ISM). Маючи 4 валентні електрони, атоми вуглецю діють як клей, що з'єднує прості неорганічні молекули та перетворює їх на органічну речовину. Утворення багатьох молекул є безбар'єрним і, отже, може відбуватися за низької температури. Особливий інтерес привертає безбар'єрна реакція C + NH3 + CO <$Esymbol О> NH2CHCO. Продуктом цієї реакції є ізомер гліцинового фрагменту поліпептиду, та, як очікується, він буде ефективно утворюватися в напівпрозорих молекулярних хмарах. Полімеризація цих молекул призводить до утворення білків, які за деякими теоріями є першими молекулами живої матерії. Враховуючи значну кількість атомарного вуглецю в міжзоряному середовищі, очікується висока ефективність утворення великої різноманітності різних органічних молекул та показано, чому кількість органічного матеріалу, що утворюється при конденсації атомарного вуглецю, може бути недооціненою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*118 + В654.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського