РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Maksymova Yu. 
Using a fuzzy impact assessment for the environment quality evaluation = Використання нечіткої оцінки впливу для оцінювання якості середовища / Yu. Maksymova, O. Boiko // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2021. - Вип. 93. - С. 59-71. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета дослідження - розроблення моделей нечіткої оцінки впливу природних та антропогенних впливів, які надають можливість інтегрувати в собі різні за своєю фізичною природою фактори, що своєю чергою надає можливість приведення їх до єдиної системи оцінювання стану довкілля та порівняння стану різних оцінюваних територій. Основу запропонованого моделювання складає традиційний підхід до проектування таких моделей, що включає рівні концептуального, логічного та фізичного моделювання. Для концептуального моделювання використано уніфіковану мову моделювання UML (Unified Modeling Language), яка рекомендована як основний засіб моделювання в комплексі міжнародних стандартів із географічної інформації/геоматики та програмний засіб, що підтримує інтерактивний режим створення UML-діаграм Visio. Для розглянутих моделей реалізовано базу геопросторових даних і SQL-функції, використано розширення стандартної мови SQL99 новим типом даних geometry та вбудованими функціями, що забезпечують зберігання, опрацювання й аналіз геопросторових даних у системах керування базами даних. Запропоновані моделі в дослідженні реалізовано у середовищі об'єктно-реляційної СКБД PostgreSQl/Postgis і геоінформаційної системи QGIS. Виконано огляд досвіду застосування нечіткої логіки для оцінки стану довкілля. Запропоновано та реалізовано технологічні моделі для розрахунку показників забезпеченості досліджуваної адміністративної одиниці об'єктами соціальної інфраструктури, впливу зелених насаджень і промислових об'єктів і транспорту на навколишнє середовище. Наведено приклад апробації запропонованого підходу на базі відкритих даних OpenStreetMaps для території Попаснянського району Луганської області. Наукова новизна. Виконано теоретичні узагальнення та одержано практичні результати вирішення прикладної задачі розроблення моделі нечіткої оцінки впливу різних факторів на навколишнє середовище з використанням ГІС. Така оцінка може застосовуватись на етапі розробки стратегій просторового розвитку громади, для визначення найбільш прийнятного варіанту розвитку, а також для уніфікації засобів моніторингу реалізації стратегій, органічно пов'язуючи між собою локальні, національні та глобальні завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського