РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнієнко Н. Е. 
Спостереження графітоподібних та алмазоподібних наноструктур у спектрі КРС природних та синтезованих кристалів MoS2 з добавками вуглецю / Н. Е. Корнієнко, А. П. Науменко, Л. М. Куліков // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 4. - С. 598-620. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Вперше з використанням раманівської спектроскопії вивчено алмазо- (АП) і графітоподібні (ГП) наноструктури (НС) у природному молібденіті та синтезованому монокристалі 2Н-MoS2, а також проведено порівняльне вивчення вуглецевих (В) НС у синтезованих нанокристалітах MoS2(C) із добавками вуглецю 0,5 і 1,0 мас. %. Числовий аналіз форми спостережуваних у спектрах D і G смуг при лазерному збудженні <$E lambda>L = 632,8 і 488 нм, включаючи їх розкладання на складові спектральні компоненти, надав можливість встановити наявність компонентів D(k), G(k), відповідних краям зон Бріллюена, і D(k'), G(k'), які відповідають їх середнім частинам, що свідчить про важливу роль процесів подвоєння розмірів елементарних квазікомірок. Встановлено рекордно низькі частоти D ліній 1284, 1295 - 1312 см<^>-1 і високі частоти смуг G(k) 1387 і 1402 см<^>-1, які вказують на розміри АП і ГП НС менше 1 нм і звуження їх фононних квазізон. Для надійного розділення близьких коливальних смуг D ~ G(k) використано новий підхід: при зменшенні розмірів і розупорядкуванні НС частоти D смуг зменшуються, а частоти G(k) смуг - зростають. Вперше встановлено значний вплив резонансного випромінювання 632,8 нм на утворення нанокомпозиту MoS2 + MoO3, що активує утворення та впорядкування ВНС. Встановлено підсилення D смуг алмазоподібної НС і впорядкування ГП при зростанні вмісту вуглецю в нанокристалітах MoS2(C). Розглянуто зміну частот смуг D, G і G(k) при посиленні ступеня розупорядкування АП і ГП структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського