РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000789067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артеменко Г. В. 
Вік та геохімія базит-ультрабазитових інтрузій Салтичанського антиклінорію (Західне Приазов'я) / Г. В. Артеменко, Л. М. Степанюк, І. А. Самборська, Б. В. Бородиня, І. А. Швайка, К. І. Гоголєв, Л. І. Проскурка // Мінерал. журн. - 2021. - 43, № 4. - С. 63-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Інтрузії порід основного й ультраосновного складу поширені на ділянках середньої течії р. Обіточної, Кільтичії, Буртичії та у верхів'ях р. Обіточної Салтичанського антиклінорію (Західне Приазов'я). Вони представлені перидотитами, піроксенітами, актинолітитами, тремолітитами, горнблендитами, амфіболовими та іншими сланцями. Ці інтрузії розглядають як "тріщинні інтрузії", які вкорінювались у вже дислоковані породи архейського віку. Одержані нові геохімічні дані свідчать, що перидотити та піроксеніти цих інтрузій могли утворитися з розплавів деплетованої верхньої мантії, які зазнали фракціонування у проміжних магматичних камерах, на що вказують позитивні аномалії Ti та Eu. У перидотитах (<35>mg = 0,74 - 0,86) Камишувацької інтрузії та інтрузії біля хутора Рева вміст нікелю (Ni - 510 - 826 ppm) нижче кларкового для ультраосновних порід, а вміст хрому на рівні кларку та нижче (Cr - 1250 - 2260 ppm). Позитивні аномалії Ti та Eu свідчать про процеси фракціонування вихідної магми піроксенітів. Породи інтрузій прориваються жилами сієнітів, пегматитів та аплітоподібних гранітів. Вони мають коровий генезис та зберегли реліктовий циркон. Сингенетичний монацит було виявлено тільки у жилах аплітоподібних гранітів, які проривають метапіроксеніти Камишувацької інтрузії. За датуванням цього моноциту визначено верхню вікову межу утворення ультрабазит-базитових інтрузій - <$E2051,8~symbol С~3,8> млн рр. Формування цих інтрузій пов'язано, імовірно, з активізацією мантії Землі близько 2050 млн рр. тому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59.31(45УКР7.5) + Д342.1(45УКР7.5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського