РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788505<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Varlamov A. A. 
Concise guide for electronic topological transitions / A. A. Varlamov, Y. M. Galperin, S. G. Sharapov, Yu. Yerin // Фізика низ. температур. - 2021. - 47, N 8 (спец. вип., ч. 2). - С. 731-743. - Бібліогр.: 56 назв. - англ.

У огляді розглянуто основні етапи досліджень електронних топологічних переходів (ЕТП). Увагу приділено сучасним додаткам ідей, які розроблені в класичній теорії. До них відносяться: двовимірні електронні системи, ефект де Гааза - ван Альфена, класифікація ЕТП у багаторозмірних системах, надпровідність у системах, близьких до ЕТП, термоелектрика в системах із важкими ферміонами, де каскади топологічних змін поверхні Фермі генеруються магнітним полем. Історія вивчення ЕТП нерозривно пов'язана з харківською школою фізики конденсованого стану з такими іменами, як І. М. Ліфшиць, В. Г. Бар'яхтар і багатьма іншими. Серед них М. І. Каганов, який зробив великий внесок у вивчення впливу геометрії та топології поверхні Фермі на фізичні властивості металів - Y. M. Blanter, M. I. Kaganov, A. V. Pantsulaya, and A. A. Varlamov, Phys. Rep. 245, 159 (1994) [1]. Двоє з авторів (А. В. та Ю.Г.) мали честь та задоволення працювати з М. І. Кагановим. Всі ми вчилися тонкощам науки з його книг. "Поверхня Фермі - це сцена, на якій розігрується драма життя електрона", - писали Каганов і Ліфшиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського