РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zhelykh V. 
Research on the aerodynamic characteristics of zero-energy house modular type = Дослідження аеродинамічних характеристик будинку нуль-енергії модульного типу / V. Zhelykh, Y. Furdas, K. Kozak, M. Rebman // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 1. - С. 16-22. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Вирішення завдань аеродинаміки будівель є важливим інструментом для визначення впливів вітрових потоків на будівлю з урахуванням рельєфу місцевості. У випадку зміни напрямків обтікання будинку змінюється характер вітрового потоку, який спричинений різною геометрією форм будинку та рельєфу, тому виникає необхідність проведення спеціальних досліджень в аеродинамічній трубі. Аеродинамічні дослідження надають можливість визначити вплив рельєфу на розподіл і значення аеродинамічних коефіцієнтів (АДК) на поверхні моделі будинку, а також вплив конструкції моделі на розподіл тисків на поверхні настелення. Оскільки питання відбору тепла вітровим потоком по поверхні енергоефективних і пасивних будинків є недостатньо вивчене, було проведено ряд експериментальних досліджень щодо обтікання будівлі повітряним потоком під різними кутами. Експериментальні дослідження проведено на моделі будівлі, виконаній у масштабі 1:16, в аеродинамічній трубі в лабораторії Національного університету "Львівська політехніка". Проаналізувавши отримані результати, можна стверджувати, що на навітряній області плоскої поверхні виникає зона додатних значень АДК із хвилеподібним збільшенням у разі наближення до навітряного фасаду моделі будинку. Для напрямку набігаючого потоку 0<^>o в області навітряного фасаду моделі значення k поступово зростають у міру віддалення від поверхні настелювання та дещо зменшуються у разі наближення до даху моделі. Побудовано епюри розподілу АДК, які надають можливість вибору раціональної орієнтації будинку під час його проектування. Крім того, отримано, що на підвітряному фасаді моделі значення АДК є від'ємними і знаходяться в діапазоні -0,16 - -0,45 для кута набігаючого потоку <$E alpha~=~0 symbol Р>. Ці значення є меншими за величини, які регламентуються нормами для підвітряного фасаду будинку. А на навітряній області даху, АДК набувають широкого діапазону значень від 0,63 до 1,21, що свідчить про різку зміну вітрових тисків на поверхні даху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського