РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788196<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zhelykh V. 
Energy potential of crop waste in heat supply systems = Енергетичний потенціал відходів рослинництва у системах теплогазопостачання / V. Zhelykh, O. Savchenko, Y. Furdas, K. Kozak, K. Myroniuk // Theory and Building Practice. - 2019. - 1, № 2. - С. 37-42. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Однією з найперспективніших складових відновлюваної енергетики України є біоенергетика. Вона основана на використанні біомаси, яка слугує вихідною сировиною для виготовлення палива у твердому, рідкому та газоподібному станах. До біомаси зараховують відходи та залишки сільського господарства, відходи деревини у лісовому господарстві, деревообробній і целюлозно-паперовій промисловості, енергетичні культури, органічну частину промислових і побутових відходів. Україна володіє великими площами земельних ресурсів, має сприятливі грунтово-кліматологічні умови та розвинене сільське господарство, тому може успішно розвивати біоенергетику, основану на рослинній біомасі. Найдоцільніше відходи рослинництва переробляти на біогаз, який надасть змогу сільськогосподарським підприємствам отримати додаткове джерело енергії та забезпечить виробництво високоякісних органічних добрив. Крім того, виробництво біогазу не шкідливе для навколишнього середовища, оскільки не спричиняє додаткову ремісію парникового вуглекислого газу та зменшує кількість органічних відходів. Біогаз є зручним у використанні для енергетичних потреб, знаходить застосування на децентралізованих блочних теплоцентралях для електро- та теплопостачання, може подаватися в газотранспортну мережу та використовуватися як моторне паливо для автомобілів. Запропоновано методику визначення кількості біогазу та проведено аналітичні дослідження метаноутворення у побутовій біогазовій установці з відходів рослинництва (це, зокрема, кукурудзяні стебла, трава, листя винограду, листя цукрових буряків, солома зернових культур, сіно червоної конюшини, солома жита). На підставі результатів аналітичних досліджень встановлено, що з запропонованих видів біомаси найбільше біогазу утворюється з трави, соломи зернових і кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського