РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788189<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shmukler V. 
Comparative analysis of accounting dynamic earth pressure on retaining structures in regulatory documents = Порівняльний аналіз врахування динамічного тиску грунту на підпірні стіни у нормативних документах / V. Shmukler, O. Kalmykov, R. Khalife, K. Stoliarevska // Theory and Building Practice. - 2019. - 1, № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Розглянуто дослідження сейсмічного впливу під час проєктування підпірних стін. Історично перші дослідження динамічного тиску грунту базувалися на статичній теорії сейсмостійкості, яка розроблена на припущеннях і передумовах теорії Кулона. У роботах Окабе та Мононобе розрахункові залежності отримано у результаті спільного розгляду інерційних і гравітаційних сил, що діють в грунті засипки, тому епюри тиску грунту від сейсмічних впливів за формою не відрізнялися від статичних. Питання пошуку методів урахування динамічного тиску грунтів на бічну поверхню, зокрема сейсмічного тиску грунту на підпірні стіни, стосується низка сучасних досліджень. Однак у вказівках нормативних документів різних країн світу є деякі розбіжності, що підкреслює неоднозначність наукових поглядів на це питання. Наприклад, у нормативних документах США, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Індії вираз рівнодіючої бічного тиску грунту за динамічного впливу має однаковий вигляд. У Єврокоді, державних українських нормах залежність для визначення рівнодіючої сили принципово відрізняється від стандартів вищезгаданих країн. В цьому дослідженні здійснено якісне та кількісне оцінювання зазначених розбіжностей. Проаналізувавши розрахункові залежності, для визначення бокового тиску грунту в нормативних документах США та Європи, можна дійти висновку, що, незважаючи на візуальну розбіжність в аналітичному плані, ці вирази є рівнозначними. Кількісна відмінність полягає лише в різних коефіцієнтах запасу. Що ж стосується українських норм - залежності хоч і незначно, але принципово відрізняються у порівнянні з нормами США та Європи. Відзначено, що ця розбіжність продубльована в державних стандартах України з радянських норм, а це свідчить про те, що за останні роки це питання в Україні не переглядали. Кількісна оцінка результуючого бічного тиску грунту обчислена з урахуванням різних нормативних вказівок, залежно від різних факторів. Відмінність нормативних вказівок України від вищезазначених спричиняє похибку в межах до 17,4 % у меншу (несприятливу) сторону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського