РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Harabinova S. 
Importance of soil shear strength parameters for optimal design of the building foundation = Значення параметрів міцності грунтів для проєктування оптимальної конструкції фундаментів будівель / S. Harabinova, E. Panulinova, E. Kormanikova, K. Kotrasova // Theory and Building Practice. - 2019. - 1, № 1. - С. 5-11. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Під час проєктування важливо знати не лише структуру та навантаження будівлі, але також і властивості грунтів основи. Ігнорування властивостей грунту може призвести до проєктування неправильної конструкції фундаменту, а згодом спричинити руйнування у конструкціях будівлі, оскільки загальновідома функція фундаменту полягає в перенесенні впливу навантаження на грунт. Для менших будівель зазвичай не проводять інженерно-геологічних досліджень, а основні дані про територію, де планується будівництво, отримують з архівних звітів. А геологи визначають рекомендовані значення дисперсії для одиничних геологічних властивостей, що відображається на несучій здатності конструкції грунту та розмірах підошви фундаменту. Результати проведених експериментів надано оцінкою несучої здатності грунту з погляду зміни механічних властивостей грунту. Вплив параметрів міцності на зсув грунту та несучу здатність дуже важливий, особливо в разі зміни кута внутрішнього тертя. Визначивши правильні значення кута тертя, можна розрахувати точне значення несучої здатності грунту для проєктування оптимальної конструкції фундаменту без руйнувань, тоді як використання хибних параметрів зсуву грунту може призвести до локальних руйнувань. Тому найважливішим для проєктування правильної конструкції фундаменту є саме визначення величини внутрішнього кута тертя грунту. Крім того, базовий моніторинг грунту за рахунок різних параметрів міцності у разі зміни консистенції грунту та спостереження за зміною несучої здатності грунту також підтвердили важливість оцінювання інженерно-геологічних вишукувань для оптимального проєктування фундаментних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1 + Н582-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського