РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gorev V. N. 
On the Kolmogorov-Wiener filter for random processes with a power-law structure function based on the Walsh functions = До фільтру Колмогорова-Вінера для випадкового процесу зі степеневою структурною функцією на основі функцій Уолша / V. N. Gorev, A. Yu. Gusev, V. I. Korniienko, A. A. Safarov // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2021. - № 2. - С. 39-47. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто вагову функцію фільтра Колмогорова-Вінера для прогнозування неперервного стаціонарного випадкового процесу зі степеневою структурною функцією. Мета роботи - розробити алгоритм отримання наближеного розв'язку для вагової функції, який не містить числового обчислення інтегралів. Вагова функція, що розглядається, підпорядковується інтегральному рівнянню Вінера-Хопфа. Пошук точного аналітичного розв'язку відповідного інтегрального рівняння стикається з труднощами, тож шукається наближений розв'язок для вагової функції в рамках методу Галеркіна, який базується на основі обірваного розвинення в ряд за функціями Уолша. Розроблено відповідний алгоритм отримання вагової функції. Усі інтеграли обчислено аналітично, а не чисельно. Більше того, показано, що точність отриманих наближень, що базуються на функціях Уолша, є значно кращою за точність поліноміальних розв'язків, отриманих у попередніх роботах авторів. Розв'язки, що базуються на функціях Уолша, є застосовними у ширшому діапазоні параметрів, ніж поліноміальні розв'язки. Висновки: розроблено алгоритм отримання вагової функції фільтра Колмогорова-Вінера для прогнозування неперервного стаціонарного випадкового процесу зі степеневою структурною функцією. Основою алгоритму є розвинення за функціями Уолша. На відміну від поліноміальних розв'язків, досліджених у минулих статтях, розроблений алгоритм має наступні переваги. По-перше, усі інтеграли обчислено аналітично, і немає потреби в числовому розрахунку інтегралів. По-друге, проблема добутку дуже малих та дуже великих чисел відсутня в рамках запропонованого алгоритму. На наш погляд, це є причиною того, що точність розв'язків, що базуються на функціях Уолша, є кращою за точність поліноміальних розв'язків для багатьох наближень, і це є причиною того, що розв'язки на основі функцій Уолша є застосовними у ширшому діапазоні параметрів, ніж поліноміальні розв'язки. Результати роботи можуть бути застосовані до, наприклад, прогнозування на практиці трафіку в телекомунікаційних системах з пакетною передачею даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського