РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Glotka O. A. 
Properties of nickel-based superalloys of equiaxial crystallization = Властивості жароміцних сплавів на основі нікелю рівновісної кристалізації / O. A. Glotka, V. Yu. Olshanetskii // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2021. - № 1. - С. 19-23. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - отримання прогнозних регресійних моделей, за допомогою яких можна адекватно розрахувати механічні властивості жароміцних сплавів (ЖС) на основі нікелю рівновісної кристалізації без проведення попередніх експериментів. Для пошуку закономірностей було обрано найновіший метод CALPHAD та проведено моделювання термодинамічних процесів фазової кристалізації. В результаті експериментальної обробки даних вперше було запропоновано співвідношення легувальних елементів <$E roman K gamma prime>, яке може бути використано для оцінки механічних властивостей з урахуванням комплексної дії основних компонентів сплаву. Встановлено закономірності впливу складу на властивості жароміцних нікелевих сплавів рівновісної кристалізації. Показано, що для багатокомпонентних нікелевих систем можна з великою ймовірністю передбачити невідповідність кристалічних граток, що суттєво впливає на міцносні характеристики сплавів цього класу. Показано перспективний та ефективний напрямок у вирішенні проблеми прогнозування основних характеристик жароміцних матеріалів на основі нікелю. На основі інтегрованого підходу для багатокомпонентних жароміцних сплавів на основі нікелю отримані нові регресійні моделі, що дозволяють адекватно прогнозувати властивості за хімічним складом сплаву, що дало змогу вирішити проблему обчислювального прогнозування властивостей за хімічним складом сплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського