РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787223<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лупак Р. Л. 
Аналітичні характеристики внутрішніх і зовнішніх векторів міграції населення України / Р. Л. Лупак, В. В. Поліщук // Бізнес Інформ. - 2021. - № 8. - С. 54-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано історичні передумови формування міграційних хвиль населення України, а саме: перша хвиля ("стара міграція" - друга половина ХIХ ст. з переважанням міграції робітників); друга хвиля ("нова міграція" - кінець ХIХ - перша половина ХХ ст. з переважанням міграції бідного селянства); третя хвиля ("політична" - після Другої світової війни до 1980-х рр., з переважанням робітників з низькою кваліфікацією та інтелігенції); четверта хвиля ("заробітчанська", із середини 90-х років ХХ ст.). Зазначено, що п'ята, "інтелектуальна" хвиля (з 2010-х рр.) може трансформуватися в "корпоративну", яка передбачає виведення бізнесу за кордон в умовах посилення податкового навантаження в Україні. Ймовірність настання ікорпоративноїі хвилі також посилює стимулююча політика європейських держав залучення бізнесу, які пропонують стабільні умови господарювання. Досліджено місце України на глобальній міграційній мапі, що підтверджує її включення в міжнародний простір як демократичної та правової держави. Кількість міжнародних мігрантів з України поступово зростає, сягнувши у 2020 р. 6,1 млн осіб, проте проблемність такої динаміки посилюється спадною динамікою імміграції та загрозливими депопуляційними процесами: у 2020 р. частка міжнародних емігрантів у населенні сягнула 11,9 %, коли в 1990 р. вона дорівнювала 10,8 %. Досліджуючи міграційні процеси населення України, науковці й експерти часто зосереджують свою увагу на проблемі людських втрат унаслідок еміграції. Проте сучасний світ, навіть у період пандемії, розвивається в умовах глобалізації. Багато країн проводить ефективну політику залучення людського потенціалу, забезпечуючи таким чином позитивну динаміку розвитку. Тому влада України вимушена активізувати державне регулювання міграційних процесів, керуючись наслідками їх впливу на соціально-економічний розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-7 + С73(4УКР)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського