РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Городецька Н. С. 
Особливості хвильового поля в півскінченному хвилеводі зі змішаними граничними умовами на його торці / Н. С. Городецька, І. В. Старовойт, Т. М. Щербак // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 103-109. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз хвильового поля, яке збуджується у разі відбиття першої нормальної хвилі Релея - Лемба, що поширюється, від торця пружного півшару, частина якого жорстко защемлена, а частина - вільна від напружень. Поставлена гранична задача (ГЗ) відноситься до класу змішаних ГЗ, характерною особливістю яких є наявність локальної особливості по напруженням в точці зміни типу граничних умов. Для розв'язання поставленої ЗЗ запропоновано метод суперпозиції, який надає можливість врахувати особливість по напруженням через асимптотичні властивості невідомих. Асимптотичні залежності для невідомих, визначаються характером особливості, який відомий із розв'язку статичної задачі. Критерієм правильності отриманих результатів був контроль точності виконання закону збереження енергії, похибка виконання якого не перевищувала 2 % енергії падаючої хвилі для всього розглянутого частотного діапазону. Проведено оцінку точності виконання крайових умов. Показано, що крайові умови виконуються з графічною точністю по всьому торцю півшару, за винятком околу особливої точки (<$Eepsilon>). У цьому випадку, вздовж защемленого торця півшару в околі особливої точки напруження залишаються обмеженими. Наявність області <$Eepsilon> та обмеженість напружень обумовлена тим, що під час розрахунків ураховували N членів ряду, які описують хвильове поле, а починаючи з N + 1 члену ряду переходили до асимптотичних значень невідомих, число яких також було обмежено до 2N. У разі збільшення величини N точність виконання крайових умов збільшувалась, область <$Eepsilon> зменшувалась і величина напружень в околі особливої точки зростала.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського